Reklama
Loading...
Reklama

Nedělní závěr v Edenu vypadal jako z pohádky, bohužel jsme záhy zjistili, že se pera neujala Božena Němcová, ale Hans Christian Andersen. Takhle utkání dopadnout nemělo a strašně mě to bolí. Kluci vedou dvě minuty před koncem 1:0 a nechají tímto způsobem propadnout míč do vápna, to mi hlava nebere. Po kolikáté se to letos stalo? Mnohdy jsme odešli bez trestu, ale bohužel jsme dostali klepnuto přes prsty v nejméně vhodném zápase. No a nám fanouškům v neděli nezbývá nic jiného, než dělat nejodpornější věc na světě, fandit Spartě. Už jen z té představy je mi na zvracení, leč nejde to jinak.

Když bez náhrady odcházel Nicolae Stanciu, tak jsem varoval, že nás jeho odchod může stát titul. No a je to tady. Nico dokázal svou kreativitou často odemykat zamčené obrany soupeře, měl dobrou střelu z dálky a bleskovou rychlostí přenášel hru Slavie. S tím vším teď má tým problém. Nadáváme, že mančafty proti nám hrají zezadu a betonují, jenže proč by nehrály, když sklízí úspěch? Máme mužstvo běžců, když mají hrát do plné obrany, mnohdy jim chybí kreativita a důraz v předbrankovém prostoru. Ostatně i trenér Trpišovský po zápase říkal, že týmu zmiňovaný styl hry nevyhovuje. Leč pokud to ví, proč s tím něco nedělá? Nevím. Já mám pana Trpišovského rád, je to trenérský genius, ale i on může chybovat a zde podle mě situaci podcenil.

Trenér Slavie Jindřich Trpišovský v zápase s Plzní. / Zdroj fotografie: slavia.cz

Mnoho lidí po zápase vyčítalo zahozenou šanci Stanislavu Teclovi. Co si budeme nalhávat, takovou příležitost musí hráč jeho formátu přetavit v branku, klička po levé noze se přímo nabízela. Abychom nebyli moc pesimističtí, herně Tecl opět potvrdil svoji vynikající formu a nemohl jsem si nevšimnout, že po jeho odchodu ze hřiště jsme byli se Sorem méně nebezpeční. Jirka (přezdívka Yiry Sora – pozn.red.) do plných zkrátka neumí. Dále bych vydzvihl podceňovaného Jakuba Hromada nebo našeho kapitána Ondřeje Kúdelu.

Frankowski? Výsměch českým sudím

Nechci přílis mluvit o sudích, ale nevidím důvod, proč by například pan Nejedlo z ČFL neodvedl lepší práci než polská posila Bartosz Frankowski. Jeho výkon byl plivnutím do tváře všem našim sudím. Pominu, že penalta po zákroku Oscara nebyla ani omylem, ale jeho způsob rozhodování vůbec nebyl hoden přirovnání k posile. Slovo „výhoda“ neměl ve svém slovníku a neustálé dělání „ty, ty, ty“ je účinné asi jako Sor do zavřené obrany, tedy nijak.

Zakončím to optimisticky. Pamatujete, jak jsme v roce 2008 tři kola před koncem odepisovali Jarolímův mančaft, ale poté osud do svých rukou vzal Tomáš Řepka a my se radovali v Edenu? Historie má tendenci se opakovat. Proč by nemohla právě teď?

Reklama