Reklama
Loading...
Reklama

Již za tři dny začíná nová sezona Fortuna ligy 2023/2024 a během letní přestávky se upekl velmi zajímavý přestup. Ano, mluvilo se o něm velmi nahlas a hodně dlouho. Bylo to právě 30. 6. 2023, ihned poté, co Viktoria Plzeň představila nové majitele, rozhodla se ke koupi Rafia Durosinmiho. Hráče, který přišel do klubu na hostování v zimní přestávce z tehdy druholigové Karviné, ve které nasbíral bilanci ve FNL: 15 zápasů, 3 góly a 5 asistencí. Žolík, který měl „dočasně“ nahradit zraněného Klimenta, doslova přišel, ukázal a podepsal do roku 2026. Co přesně dokáže nabídnout?

Jak řekl sám sportovní ředitel Viktorie Plzeň, Daniel Kolář:

„Rafiu je mladý perspektivní útočník, o kterého jsme hodně stáli. Své kvality jednoznačně prokázal! Jsme rádi, že se transfer povedl. V jarní části nám všem ukázal, že si místo u nás v týmu zaslouží.“

V jarní části sezóny vtrhl na trávníky Fortuna ligy urostlý 20letý forvard s číslem 17 na zádech. I přesto, že chtěl své šťastné numero 7, musel se spokojit se sedmnáctkou. Naštěstí to v žádném případě nemělo na jeho výkony vliv. Vždyť za posledních pět zápasů vstřelil 4 góly.

V letní přípravě byl bezesporu nejlepším hráčem. Jeho čísla hovoří takto: odehraný čas 335 minut, 5 gólů, 1 asistence. Hráč tvořící mezihru, chodící do sprintů a hlavně střílející za každé situace a z každé pozice. Hned druhý den po podpisu smlouvy se mu povedl přípravný zápas proti MFK Chrudim, proti kterému odehrál druhý poločas, a dokonce vsítil i gól devět minut před koncem utkání. Ve hře nevynikal jen výškou, ale hlavně svou hrou a tahem na bránu. 

Nebojím se říct nahlas, že za mě je Rafiu Durosinmi jeden z adeptů na krále střelců stávajícího ročníku F:L!

Reklama