Reklama
Loading...
Reklama

Jeden z nejdůležitějších článků české reprezentace, ale i mateřského klubu. Jakub Jankto předvádí letošní sezónu skvělé výkony, kterými si v posledním zápase vysloužil od trenéra odměnu.

Sampdoria včera nastoupila proti druhému celku tabulky Seria A, Interu Milán, který v lize od čtvrtého kola ani jednou neprohrál. To se však se včerejším dnem změnilo.

Jankto přivedl svůj tým na hřiště jako kapitán a s páskou na ruce se mu podařilo dovést tým k vítězství. Český fotbalista zaskakoval za kapitána týmu Fabia Quagliarllu, který zůstal jen na lavičce. Tým z Janova doma vyhrál 2:1 a ukončil tak milánskou neporazitelnost.

Samotný Jankto měl i jednu velkou příležitost ke vstřelení branky. V 54. minutě se uvnitř vápna v plném běhu opřel do míče a namířil ho k levé tyči. Se skvělým zákrokem se ale vytáhl Samir Handanovič a připravil tak Jankta o gól, kterým mohl ještě zpečetit už tak výjimečný večer.

Zůstane v Sampdorii i příští sezónu?

Jankto předvádí výborné výkony jak v italské lize, tak i v českém nároďáku. Není tedy divu, že je o něj zájem v Bundeslize nebo v Premier League. Dříve se spekulovalo i o skotských Rangers, které vede bývalá legenda Liverpoolu Steven Gerrard.

Podle italských médií je však nyní nově zájem i z Herthy Berlín, kde by se mohl potkat se svým reprezentačním kolegou Vladimírem Daridou. Stejně tak se mluví i o Hoffenheimu, kde nastupuje zase Pavel Kadeřábek.

Z Anglie pak přichází zprávy ze Southamptonu, letošního překvapení Premier League a neutichly ani spekulace o slavném Arsenalu, o kterém se mluvilo již dříve.

Kde bude český talent nastupovat v příští sezóně se ovšem dozvíme až s letním přestupovým oknem. Nebo snad přijde zimní překvapení?

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama