Napoli players celebrate after winning the Italian Cup soccer final match between Napoli and Juventus, at Rome’s Olympic Stadium, Wednesday, June 17, 2020. (AP Photo/Andrew Medichini)
Zahraničí

Neapol získal titul Coppa Italia! Po bezgólovej remíze zvíťazil nad Juventusom v penaltovom rozstrele 4:2

Víťazom Coppa Italia v sezóne 2019/2020 sa stal SSC Neapol. Po nervydrásajúcom finále zdolali na penalty Juventus Turín a Gennaro Gattuso a jeho zverenci sa tak môžu tešiť z trofeje po šiestich rokoch. Naposledy získali Partenopei titul Coppa Italia v sezóne 2013/2014, keď vtedy pokorili rímske Lazio v pomere 1:0.

Napínavý súboj priniesol obrovské šance už v prvom polčase. Ronaldo však iba vyprášil rukavice Meretovi a Insigneho delovka z priameho kopu mierila do žrde. Demme mal obrovskú šancu otvoriť skóre, ale zoči-voči Buffona neprekonal. Koncom prvého polčasu mal šancu opäť Insigne, ale jeho strelu Buffon vyrazil na roh. V druhom polčase mali väčšie príležitosti hráči Neapolu, najväčšiu spálil v poslednej minúte riadneho hracieho času Elmas, ktorý z tesnej blízkosti opečiatkoval ,,iba“ ľavú žrď Buffonovej svätyne. Najmä vďaka skvelo chytajúcemu Meretovi a nestarnúcemu Buffonovi prišli po nervydrásajúcich 90. minútach na rad penalty. Partenopei premenili všetky štyri zahrávané a keďže za ,,starú dámu“ sa nepresadil Dybala s Danilom, po výsledku 4:2 v penaltách sa tak radujú hráči spod Vezuvu. Cristiano Ronaldo sa pri penaltách k slovu nedostal, vo štvrtej sérií rozhodol o víťazovi poľský útočník Arkadiusz Milik.