Reklama
Loading...
Reklama

Fortuna liga má na programu 15. kolo a je tak ve své polovině základní části. Na domácí hřiště Bohemians dorazí MFK Karviná. Výkop je naplánován na sobotu 11. listopadu od 18 hodin. Pro obě družstva je to velmi důležité utkání. Zatímco Klokani se chtějí odpíchnout do klidného středu tabulky a přiblížit se první šestce, dvanáctá Karviná chce získat nějaký ten bod a dostat se do prostřední skupiny. V posledním vzájemném ligovém zápase to byl galakoncert Davida Puškáče. Trenér Bohemians Jaroslav Veselý na něj může spoléhat i tentokrát. Vystřílí Puškáč výhru i v sobotním souboji?

Faktorem může být David Puškáč

Odkojený Karvinou, raději ale vzpomíná na Opavu

Pikantní souboj to bude určitě pro Davida Puškáče. Do Bohemky sice přišel v roce 2019 z Opavy, ale je odchovancem právě protivníka z Karviné. Jako teenager tam odehrál několik zápasů, ale pořádnou šanci dostal až v Opavě. Motivace pro něj bude velká a bude chtít jistě nastoupit v základní sestavě.

Poslední vzájemný zápas v Ďolíčku měl jen jednoho střelce, Bohemka přesto musela do baráže

V květnu 2022 na sebe mančafty narazili naposledy. Bylo z toho hladké vítězství Bohemians nad Karvinou 4:0. Všechny čtyři branky tehdy nastřílel již zmiňovaný David Puškáč. Všechny trefy stihl nastřílet mezi 22. a 52. minutou a poté pustil na hřiště střídajícího Matěje Koubka.

Baráži se ale i přes jasnou výhru Bohemians nevyhnuli. O prvoligovou příslušnost bojovali s jeho dalším bývalým klubem, jímž byla Opava. Baráž Klokani zvládli a v dalším ročníku obsadili senzační čtvrté místo a vykopali si předkolo v Konferenční lize.

Vzbudí se střelec v pravý čas a odnese to znovu Karviná?

Třicetiletý Puškáč má dlouhodobě problémy s častými zraněními. Jednu dobu měl chorobný strach, že se zraní i při letmém kontaktu a nevědělo se s ním rady. Tento neduh už je doufejme zažehnán a může se plně koncertovat na ligové zápasy Bohemians. V nadcházejícím ročníku Fortuna ligy má na svém kontě zatím jen dva góly a jednu asistenci. Není to moc, ale na druhou stranu, Klokani vstřelili v lize pouze jedenáct gólů. Takže více než čtvrtinu branek zařídil právě Puškáč. Je to ovšem s velkou dávkou ironie, úsměvné a k zamyšlení. Právě Puškáč by mohl být klíčem ke třem bodům a důležitým faktorem a článkem Klokanů.

Mohou rozhodovat pevné obrany a souboj skvělých gólmanů

Slezanům se na Bohemce nedaří a chtějí to zlomit

Bohemka v posledních třech domácích zápasech dokázala Karvinou vždy porazit (2:0, 3:0, 4:0). Na půdě Klokanů naposledy Karviná skórovala v srpnu 2017 a střelcem byl tehdy Tomáš Wágner (prohra 1:2).

Karviná půjde do utkání s tím, že hlavně nechce brzo inkasovat a soustředit se na rychlé protiútoky. Slezané mají na brejky vhodné typy hráčů a v neposlední řadě i tvořivého záložníka Lukáše Budínského, který je odchovancem a líhní Bohemians.

Martin Jedlička versus Dominik Holec

Jednička Bohemians Martin Jedlička a proti němu s výbornou formou chytající Dominik Holec. Brankáři jsou vždycky raději v permanenci, než být celý zápas bez práce a pak nakonec předvést jeden, ale za to klíčový zákrok zápasu. I takto může duel vypadat.

Jedlička v posledních dvou soutěžních utkáních chyběl. V MOL Cupu proti Spartě dostal volno a v následném ligovém zápase proti Spartě se omluvil z rodinných důvodů. Narodila se mu totiž prvorozená dcera a byl součástí jejího porodu.

Holec přišel do Karviné teprve nedávno, byl volným hráčem po konci smlouvy ve Spartě. Své nové angažmá nezačal příliš slavně. Podílel se na krutém debaklu na Slavii 1:5. První branku a vyrovnání sešívaným doslova daroval na zlatém podnose. V posledních týdnech se ale dostal Holec do výtečné formy a hlavně díky jeho výkonům sbírají karvinští důležité body do ligové tabulky. Zatím jich má Karviná třináct a Bohemians sedmnáct.

Otec v Bohemians, syn v Karviné

Táta Peter Holec stál jako přikovaný

Jen málo fanoušků Bohemky si vzpomene na brankáře Petera Holce. Působil u Botiče v letech 2000 až 2003, ale nestrávil zde plné tři sezóny, protože chodil po hostováních na rodné Slovensko. Přesto jeho šance přišla v roce 2003 a stal se na půl roku jedničkou v áčku Bohemians Praha.

Zdroj: Dominika Mariňáková / Otec Peter Holec

Brankář Peter Holec ničím v chytání výrazně nevynikal. Vždy jsem trnul, když stál při každém centru na brankové čáře a koukal a stál v kase jako přikovaný. Bohemce ze vzduchu prostě nikdy nepomohl. Přestože přišel do týmu krýt záda Kamilu Čontofalskému, stal se po odchodu svého kolegy v roce 2003 nečekanou jedničkou a připsal si osmnáct ligových startů v dresu Bohemians. V kabině dokázal mužstvo vždy vyhecovat. Sezóna byla však neúspěšná a Klokani tehdy sestoupili do druhé ligy a blížila se jejich klinická smrt. Ale o tom až někdy příště.

Dominik svého otce Petera rozhodně kvalitativně předčí

Tatínkovi Peterovi je 52 let. Možné je, že se na svého již devětadvacetiletého syna Dominika, ovšem chytajícího v dresu hostující Karviné, přijde do Ďolíčku osobně podívat a zavzpomínat na časy minulé.

Syn Dominik se rozhodně po svém otci Peterovi potatil. Stal se také fotbalovým brankářem, vzhledově a mimikou se rozhodně nezapřou. Kvalita Dominika Holce je možná o dvě třídy lepší, než měl otec Peter Holec. Udělá tátovi radost a pomůže Karviné? Nebo se bude radovat zaplněný Ďolíček s domácím kotlem oddaných fanoušků?

Reklama