Reklama
Loading...
Reklama

Do poslední chvíle se nevědělo, zdali bude moct nastoupit, ale je hotovo, koronavirus překonán, máme se na co těšit. Řeč je o zítřejším zápase Evropské ligy. Liberec proti CZ Bělehrad. Snad všichni víme, co to znamená. Pro české fanoušky všem dobře známý Guélor Kanga, bývalý hráč Sparty, se znovu utká s českým týmem. Máme se na co těšit!

Je tomu tak a není tomu jinak. Evropská liga znovu spojila „zlobivého“ Guélora Kangu a Česko. Po rozchodu se Spartou jsme si mysleli, že o něm nějakou dobu neuslyšíme. Ale kdeže. Los Evropské ligy přilosoval jeho Crvenu Zvezdu k Liberci. Nebylo však vůbec jisté, zdali nastoupí. Bohužel se mu nevyhnul coronavirus a musel tak do povinné karantény. Nevědělo se, jestli se dokáže z viru dostat a stihnout tak tento vypjatý zápas. O to více, když se bude hrát v Bělehradu. Kanga je doma a bude se chtít ukázat. Myslím, že můžu mluvit i za ostatní fanoušky, když povím, že se těší. Ať už, že mu od plic u televize řeknou, jaké o něm mají mínění či na druhou stranu za jeho nesporné kvality. V tomto zápase na něj bude jistě upřená veškerá pozornost a bude zajímavé sledovat, jak se s tím popere.

Guélora Kangu snad netřeba představovat. Jen pro představu, kdyby se udělovala cena nekontroverznější hráč ligy, byl by na prvních třech místech. Ale i to neslo své ovoce. Jeho kvality se nedají zkrátka upřít a v minulém ročníku byl jedním z nejlepších hráčů ligy. Je to tak, jen málokdo byl minulou sezónu lepší, nežli on. V roce 2018 přicházel do pražské Sparty jako vysněná posila právě z CZ Bělehrad. Z své dvou a půl roční působení se ale vytáhl. Dohromady nastřílel 28 gólů, což rozhodně není na záložníka málo. Ať si říká kdo chce, co chce, jako hráč je skvělý. Jeho přínos týmu byl vidět. Po rozchodu se Spartou se spekulovalo, zdali má jít do La ligy či jinam. Výběr, ale byl velice jednoduchý. Návrat tam, kde se mu nejvíc dařilo. Do srbského Bělehradu.

Pokud zítra nastoupí od začátku, můžu slíbit jedno. Bude na něm viset každé oko u televize a rozhodně bude na co koukat. Je to přeci jeho velký návrat do povědomí českých fanoušků, to bude stát za to. Pokud zítra neplánujete koukat, o hodně přijdete!

 

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama