Už v Londýně přinesl Petr Ševčík do středu zálohy klid, zisk odražených míčů, přechody do ofenzivy a kvalitní hru jeden na jednoho. S jeho pomocí byla Slavia v druhé půli schopna překonat defenzivní bariéru Gunners. To stejné přišlo i s jeho příchodem z lavičky proti Spartě. Přestože není na hřišti tolik vidět, dokazuje Ševčík po svém návratu obrovský přínos pro mužstvo.

Je tomu jen pár týdnů, co si Slavia pojistila zkušeného středopolaře s reprezentačními zkušenostmi novou smlouvou a ukázala tak, že v kvalitu tohoto rodáka z Jesenicka rozhodně věří. Posledních několik zápasů ukázalo, jak správné rozhodnutí Slavia udělala.

Oživení hry proti Arsenalu

V utkání Evropské ligy proti londýnskému Arsenalu ho trenér Trpišovský poslal na hřiště v úvodu druhé půle jako náhradu za Jakuba Hromadu. Ševčík na sobě nedal dlouhou zápasovou pauzu znát a ve středu záložní řady působil velmi sebejistě. Vytvořil si dokonce i slibnou šanci po odraženém centru Kuchty v 76. minutě a jen těsně minul branku domácích. Po zápase byl chválen nejen trenérem, ale vysloužil si také pozitivní hodnocení na klubovém webu, kde bylo jeho střídání fanoušky hodnoceno jako velmi povedené.

Ve včerejším derby a zároveň nejsledovanějším zápase nejvyšší české soutěže proti Spartě nastoupil Ševčík znovu v úvodu druhé půle, kdy mu místo na hřišti uvolnil Nicolae Stanciu. Do hry přinesl stejně jako v Londýně velkou kvalitu, rozvahu při rozehrávce a lepší přechod do útoku. Svůj výkon korunoval v závěru zápasu centrem do vápna z levé strany, po kterém na 2:0 zvyšoval Tecl.