Reklama
Loading...
Reklama

Tomáš Hubočan hlási veľký návrat na Slovensko. Legendárny obranca sa po 15 rokoch vracia do Žiliny, kde futbalovo vyrastal. Nakoľko sa jedná o klub, ktorý sa špecializuje hlavne na prácu s mládežou, je jasné, že skúsený 37-ročný bývalý reprezentant, bude klubu, mimo svojich futbalových kvalít, pomáhať aj skúsenosťami, ktoré prenechá mladým hráčom.

Hubočan má za sebou skúsenosti s top ligami

Národný dres si hráč obliekol dohromady 73-krát a zúčastnil sa aj dvoch majstrovstiev Európy. Slovensku prišiel pomôcť aj potom, čo ukončil reprezentačnú kariéru, nakoľko nám na jeho poste chýbali hráči. Mimo toho, počas svojej klubovej kariéry pôsobil v Rusku, Francúzsku, Turecku a aj na Cypre. Počas pôsobenia v Zenite Petrohrad, dokázal vyhrať Európsku Ligu a následne aj superpohár, kde proti jeho klubu stál Manchester United.

Dá sa teda očakávať, že tieto skúsenosti budú veľkým prínosom nielen pre Žilinu, ale aj samotnú súťaž. Jedná sa o hráča, ktorý v zahraničí a aj na medzinárodnej scéne reprezentoval Slovensko v tom najlepšom svetle a je fantastické, že takýto futbalista sa znova objaví v našej súťaži. Ešte pred nejakým časom, sa špekulovalo o jeho príchode do Slovana, no bývalý reprezentant, dal napokon prednosť Žiline, ktorá ho do veľkého futbalu posunula.

Podobná cesta, ako má Škriniar

Je to pomerne prekvapivé, ale Tomáš Hubočan mal pred odchodom do zahraničia podobný proces, ako mala aj nová posila PSG, Milan Škriniar. Ten futbalovo takisto vyrastal v Žiline, no rovnako ako Hubočan bol počas tohto pôsobenia poslaný na hosťovanie do Zlatých Moraviec.

Taktiež sa jedná o jeden z historicky najdrahších prestupov, ktoré naša liga kedy zažila. V čase keď bývalý reprezentant odchádzal do ruského Zenitu Petrohrad, za neho dostala Žilina štyri milióny eur. Musíme povedať, že peniaze dokázala využiť výborne, nakoľko krátko potom sa klubu podaril postup do skupinovej fázy Ligy Majstrov. Bolo to naposledy, čo sa to nejakému slovenskému klubu podarilo.

Reklama