Reklama
Loading...
Reklama

Futbalový klub AS Trenčín sa po dlhočiznom čase konečne dočkal a vracacia sa na domáci štadión. V nedeľu sa predstavia v domácom zápase proti Dunajskej Strede. V tom čase to bude 998 dní od posledného stretnutia na ich štadióne. Naposledy sa predstavili doma na Sihoti 23. mája 2018, v kvalifikačnom zápase o účasť v Európskej lige.

Radosť pokazí len neúčasť divákov

„Odohrali sme 81 ligových zápasov za sebou vonku, k tomu treba prirátať aj nejaké pohárové súboje. Mužstvo nacestovalo kvôli tomu za dva a pol roka bezmála 15-tisíc kilometrov.

Mali sme skupinu asi štyroch fanúšikov, ktorí s mužstvom absolvovali všetky takpovediac domáce stretnutia, pokiaľ im v tom nezabránila pandémia a neboli štadióny zavreté. Tí mali na svojom tachometri viac ako 5-tisíc kilometrov. Bolo to od nich skvelé,“ vyjadril sa mediálny manažár klubu, Martin Galajda.

Práce ešte budú pokračovať

Stále sa na tomto štadióne pracuje. Budú pokračovať práce na hlavnej tribúne. Keď bude dokončená aj tá, štadión by mal mať kapacitu sedem tisíc miest. Dokončené už boli tribúny za bránkami, ktoré prešli aj kolaudačným konaním.

Trenčín už v týchto priestoroch odohral štyri prípravné stretnutia s druholigovými súpermi. Víťazný bol len jediný, no mužstvo sa vyjadrilo, že dúfajú v lepšie výsledky v ostrých stretnutiach. Tieto zápasy mali slúžiť hlavne na otestovanie štadióna.

„Nechceli sme cestovať do Turecka, riskovať napríklad karanténu po návrate, lebo situácia sa mení skoro denne. Tridsaťpäť hráčov testujeme na týždňovej báze a zatiaľ sme nemali jediný pozitívny test.

Verím, že chalani sa budú naďalej správať zodpovedne. Prípravu sme zvolili len v domácich podmienkach. Zápas s Dubnicou sme brali ako generálku, v plnom režime, s ozvučením, osvetlením a podobne,“ vysvetlil manažér.

Výstavba stála doteraz 20 miliónov eur. Po dokončení by sa mala suma vyšplhať na 35 miliónov. Tento stánok by mal spĺňať podmienky štvorhviezdičkového štadióna a mať kapacitu 10-tisíc priaznivcov.

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama