Reklama
Loading...
Reklama

Účastník majstrovstiev sveta v roku 2010 Erik Jendrišek sa vracia na slovenské trávniky. Jeho novým zamestnávateľom je FC Nitra, ktorá nedávno získala nemeckých vlastníkov. Prichádza potom čo skončil v Gréckom klube FC Volos. 

Vhodná osoba pre novú éru 

V Nitre sa za posledné obdobie zmenilo veľa vecí. Príchod funkcionárov z Nemecka, ako aj odchody a príchody viacerých futbalistov. Od útočníka, ktorý zažil svoje najlepšie obdobie kariéry v Nemecku, kde pôsobil v kluboch Hannover 96, FC Kaiserslautern a FC Schalke 04, si sľubujú prínos skúseností, ktorými môže pomôcť mladým hráčom. 

„Erik je vynikajúci futbalista a fantastický človek. Svojimi kvalitami pomôže nášmu mladému tímu nielen na ihrisku, ale aj mimo neho. Do dvoch dní sme sa dokázali dohodnúť. Rokovania sa väčšinou týkali nášho nového konceptu v klube a možnosti zotrvať v štruktúrach aj po skončení aktívnej kariéry,” vyjadril sa zástupca klubu Peter Hammer. 

Záujem v Trnave aj v Trenčíne 

Bývalý internacionál mal ponuky aj v Trnave, kde pôsobil v sezóne 2014/15. V klube sa však dlho nezdržal a po trinástich odohraných zápasoch, v ktorých sa presadil 5-krát sa presťahoval do Poľska a neskôr do Nemecka. 

Jeho príchod si žiadali aj priaznivci Ružomberka, kde futbalista pôsobil v začiatkoch jeho kariéry. Nakoniec však zvíťazil záujem v Nitre, čomu určite pomohlo aj to, že hráč má dobrý vzťah s Petrom Hammerom, s ktorým sa pozná dlhé roky. V klube podpísal kontrakt na 1 a pol roka. 

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama