Reklama
Loading...
Reklama

Poté, co se v létě stal definitivně hráčem londýnského West Hamu Tomáš Souček, se začíná opětovně spekulovat o tom, že by ho mohl doplnit na Olympijském stadionu v britské metropoli někdejší slávistický kolega Lukáš Masopust. Jindřich Trpišovský a Jaroslav Tvrdík ho sice označili v současné době jako neprodejného, ale všichni dobře víme, že situace se na přestupovém trhu také může měnit každým okamžikem. A nenahrají okolnosti k uskutečnění onoho transferu?

 

V minulé sezoně patřil Lukáš Masopust k nejvytěžovanějším hráčům Slavie v soutěžních zápasech. Víc jich mají na kontě pouze Ondřej Kolář, Nicolae Stanciu, Vladimír Coufal, Jan Bořil a Ondřej Kúdela. Vzhledem k šíři slávistického kádru představuje 26 zápasů velmi slušnou bilanci. Vyčítané mu byly snad jen neproměněné šance v zápasech základní skupiny Ligy mistrů. Kdyby některé z nich proměnil v gól, mohla být bilance Slavie ještě lepší. 

Jeho případný přestup do zahraničí se zatím nejevil jako aktuální téma, ale nyní nabralo dění na Slavii trochu jiný směr. S týmem se nyní připravuje slovenský záložník Miroslav Stoch, jež má za sebou nepovedené působení v řecké Soluni. Jeho případný návrat tak přichází na přetřes a spekuluje se i o příchodu křídelního záložníka Jakuba Peška. Tyto spekulace mají svou logiku už z toho důvodu, že by se jednalo o další ukázku nadstandardní spolupráce mezi Slavií a Slovanem Liberec.

Pokud by se tento scénář skutečně naplnil, vzrostla by konkurence ve slávistické záloze a byla by možná ještě větší než v minulé sezoně přičemž cíle Slavie se proti minulému ročníku nijak nemění, byť jsou to ty nejvyšší. Minimálně Miroslava Stoch si i přes své fotbalové i zdravotní nezdary bude chtít vybojovat místo v základní sestavě. Trenér Trpišovský tohoto hráče nenechá trénovat v nevědomí o dalším pokračování a jistě mu již něco naznačil o dalším pokračování. Také asi rozhodně nebude chtít na tréninku jednoho hráče navíc. Pokud se nestane nic mimořádného slovenský záložník opět přetáhne přes hlavu slávistický dres. 

To by mohlo znamenat i jistou změnu v herním pojetí, kde by se třeba změnila Masopustova fotbalová role, z čehož by mohlo vyplynout i menší herní vytížení a nemusel by být tak často v hledáčku fotbalových skautů ze západních zemí. Premier league většina fotbalistů prezentuje jako sen a jednu z nejvyšších met. U Lukáše Masopusta se navíc zdá, že pro odchod do zahraničí nastal ideální čas. Má za sebou vydařenou sezonu a s případnou aklimatizací mu může pomoci tak někdejší kamarád ze Slavie Tomáš Souček.

“Kladiváři” za rodáka Božejova údajně nabízí až 150 milionů korun. Vzhledem k jeho věku už se toto číslo už příliš zvedat nemůže a nabídka z Anglie se už také opakovat nemusí. Pokud by si Slavia Lukáše Masopusta ponechala ve svých službách minimálně do bojů o účast v Lize mistrů, také tím riskuje. Bude se muset spoléhat na to, že se sen o účasti v hlavní soutěži Ligy mistrů promění v realitu. Pokud by se tak nestalo, budou mít případní zájemci o služby slávistických hráčů více trumfů do jistého licitování. Týmy, jež zažijí v pohárových předkolech hořký neúspěch, pouští potom své hráče do lepší soutěže “pod cenou” 

Tomáš Souček měl v jarní části lví podíl na tom, že West Ham setrval v nejvyšší anglické soutěži a klubové vedení si ho tak jistě velmi cení. Dokonce už přišly na přetřes scénáře o přestupu do některého z evropských velkoklubů. Čeští fotbalisté mají ve West Hamu velmi slušné renomé a například brankář Luděk Mikloško se nachází v pozici klubové legendy. Okolnosti do sebe až příliš dobře zapadají. I kdyby si Lukáš Masopust v případě přestupu musel nechat zajít chuť na zápasy Ligy mistrů, nemusel by ho nikdy litovat.

Související články:

  • Rodí se český Ferguson nebo si Slavia hraje s ohněm?
  • Co by znamenal případný Stochův návrat?
  • Reklama