Doutníky Praha
Doutníky Praha Reklama
Loading...
Reklama
FOTO: Swindon Town
Český fotbal, Zahraničí

„Nastal správný čas na posun,“ říká česká naděje Manchesteru United

„Jsem opravdu šťastný, že za mnou klub přišel a poskytl mi tuhle příležitost.“ To jsou slova dvacetiletého brankáře Matěje Kováře pro web anglického Swindonu Town. Český talent zde stráví sezonu na hostování ze slavného Manchesteru United, který si ho před dvěma lety vyhlédl ve Slovácku.

Kovář už před prázdninami avizoval, že by rád odešel do jiného klubu okusit dospělý fotbal. Když za ním trenér třetiligového Swindonu s nabídkou přišel, český mládežnický reprezentant neváhal. Zároveň věří, že nasbírané zkušenosti mu následně pomohou probojovat se do prvního týmu „Rudých ďáblů“. „V každém případě chci jednou nastupovat za Manchester United,“ netajil se svým snem mladý gólman pro Slovácký deník.

V mateřském celku zatím Kovář seniorský zápas neodchytal, trenér Solskjaer ho pouze v listopadu vzal s sebou do Kazachstánu na utkání Evropské ligy s Astanou. Odchovanec týmu z Uherského Hradiště ale pravidelně nastupoval za juniorku United. Na Old Trafford má kontrakt do roku 2022. Ve stejném klubu taktéž působí další tuzemští brankáři, osmnáctiletý Ondřej Mastný a o dva roky mladší Radek Vítek.

Související články:

Reklama