Reklama
Loading...
Reklama
FOTO: Jose A. Garcia/MARCA
Český fotbal, Zahraničí

Nastal další souboj pražských “S”? Usilují o jeden zajímavý debut

Český záložník Jakub Jankto patří mezi hráče, jimž se vyplatil pro mnohé nebezpečný risk a ještě jako náctiletý zkusil štěstí v jedné z elitních evropských soutěží. V osmnácti letech zamířil do italského Udinese Calcio a Itálii stále můžeme vnímat jako jeho osudovou zemi. Nakoukl v ní mezi fotbalovou elitu, výrazně mu pomohlo hostování v druholigovém Ascoli a vysloužil si přestup do Sampdorie Janov. V té době se stal také členem reprezentačního kádru. Vše vypadalo jako nádherná fotbalová pohádka. Sportovní osud mu však ukázal i svou odvrácenou tvář.

Hořká španělská kapitola

Po šesti letech v Itálii se vydal za další výzvou do španělského Getafe. Na předměstí Madridu měl ukázat, že jeho italské stoupání vzhůru nebylo náhodou. Po takřka třech letech v Janově patrně hledal novou výzvu a českých fotbalistů ve španělské lize skutečně nebylo mnoho. Hráči jako Radek Bejbl, Tomáš Ujfaluši či Tomáš Vaclík však po sobě zanechali výraznější stopu. Jakubu Janktovi vystavilo brzy stopku zranění a správnou cestu zpět do sestavy nenašel. Úspěšný boj klubu o záchranu sledoval především v pozici diváka a zásadní změna situace se podle všeho konat nemá.

Španělský sportovní deník Marca považuje jeho odchod za hotovou věc a podle něj s ním madridský klub přestal počítat. Jisté náznaky můžeme vidět i v podání Jankta. Na sociálních sítích totiž zveřejnil příspěvěk vyznívající jako poděkování španělskému klubu. Takto se skutečně nevyjadřuje hráč, s nímž by měl klub další velké plány. Obě strany podle všeho vnímají celou věc stejně a měl by tak proběhnout celkem klidný rozchod. Kam ale povedou další kroky českého křídelníka?

Jankto peleando un balón con Lamela.
Zdroj: MARCA

Další třaskavý přestup?

V dané chvíli není mnoho prostoru pro hledání atraktivního zahraničního angažmá. Na přetřes tak přichází poprvé v souvislosti s Jakubem Janktem spekulace o jeho návratu do Čech. Jako nejlogičtější řešení by se pochopitelně jevil návrat do Slavie. S výjimkou krátkého hostování ve Viktorii Žižkov ve vršovickém klubu prošel všemi mládežnickými kategoriemi a svou slávistickou minulost nijak neskrýval. “Sešívaní” tak mají logicky situaci kolem svého odchovance monitorovat a tato posila by se jim rozhodně nepříčila. Existuje však i další scénář představující důrazný políček pro Slavii.

Situaci kolem českého záložníka má totiž podle italských médií monitorovat především pražská Sparta. Jakub Jankto v jednom podcastu prohlásil, že by dres Sparty nikdy neoblékl, ale jak všichni víme, situace na přestupovém bojišti se mění každým okamžikem. Nedávno ukázala Sparta svému rivalovi dlouhý nos podpisem smlouvy s jejím někdejším kanonýrem Janem Kuchtou. Pokud by se tento scénář opakoval i v případě Jakuba Jankta, měla by Slavia podle všeho mnoho důvodů k zamyšlení. Debut jejího odchovance v české lize v dresu Sparty by skutečně hodně bolel.

Reklama