Reklama
Loading...
Reklama

Hlavním sponzorem českobudějovického Dynama pro novou sezonu 2020/21 se stal AutoDraft. Firma třebíčského rodáka Karla Kováře, která provozuje síť autobazarů, chce do klubu v rámci reklamy investovat nemalou finanční injekci.  Zároveň by mohla v budoucnu jihočeský klub převzít.

To vyplynulo z jednání mezi současnými akcionáři a společností AutoDraft. Dynamo vlastní od roku 2004 skupina akcionářů v čele s předsedou představenstva strojírenského holdingu Motor Jikov Miroslavem Dvořákem. V zimě projevil o koupi klubu zájem kapitán týmu a bývalý reprezentant Tomáš Sivok, který jej chtěl získat společně s podnikatelem Vlastislavem Břízou, vlastníkem společnosti Koh-i-noor. Sivokovu nabídku ale majitelé klubu odmítli. Po této sezoně šestatřicetiletý obránce ukončil kariéru.

 

 

V Českých Budějovicích se dlouhé čtyři roky nehrál prvoligový fotbal a tak je logické, že když Dynamo slavilo vloni postup mezi českou elitu, vyvolalo to zvýšený zájem jak mezi fanoušky, tak i sponzory. Tehdy generální manažer Jihočechů Martin Vozábal si na předsezónní tiskové konferenci pochvaloval zájem o klub:

„V Českých Budějovicích se liga delší dobu nehrála, takže registrujeme i zvýšený zájem partnerů. Hlavním partnerem je Wedos, přidali se například i Samson, Oig Power a silnými a stabilními partnery jsou město České Budějovice a Jihočeský kraj.“

A po uplynulé, dá se říci na nováčka úspěšné sezoně, není překvapením zájem většího investora. Po odehrání třiceti zápasů, skončili bíločerní těsně pod skupinou bojující o titul, na sedmém místě. Avšak ztráta brankářské jistoty Drobného vlivem zranění a náročného pokoronavirového programu mělo na svědomí, že svěřenci trenéra Davida Horejše boje v prostřední šestce nezvládli podle svých představ.

Jihočeský byznysmen už v minulosti projevil zájem vstoupit do fotbalových vod. Už od podzimu loňského roku jednal o odkupu Dukly Praha.

„Měli jsme loni ke konci roku dvě informační schůzky a pan Kovář zvažoval vstup do klubu. Nedostali jsme se ale do žádné pokročilé fáze. Líbila se mu naše práce s mládeží, historie klubu i jeho celkové image. Ale Dukla aktuálně není prvoligový klub, navíc on má vazby na jižní Čechy, to asi rozhodlo. Ale působil na mě seriózně a důvěryhodně,“ potvrdil Bohumil Paukner, předseda představenstva pražského celku.

A právě možnost vstupu do Dynama Kováře zaujala a získala prioritu, jenže se jednání protáhla. Po dobu necelých pěti měsíců klub mlžil a oficiálně nic nepotvrdil, až nyní.

Kovář se cítí za jihočeského patriota: „I když má AutoDraft dnes svoji centrálu v Praze, doma jsem tady. Vždycky budu. A cítím povinnost vrátit něco ze svého úspěchu i svému kraji,“ tvrdí majitel sítě prodejen s ojetinami.

Třiatřicetiletý obchodník Kovář není ve fotbalovém prostředí zatím tolik zběhlý. Po sportovní stránce mu má pomáhat Jakub Otava, bývalý člen představenstva pražské Sparty.

„Čeká nás hodně práce. Dáváme dohromady tým specialistů na datovou analytiku i obchod, který by mohl podpořit vedení klubu novou energií a nápady. Do Dynama chceme přinést účinnou sportovní a obchodní strategii. A chceme tu také využít naše marketingové know-how. Z pozice sponzora budeme moct tohle všechno ověřit, aniž bychom zatím zasahovali do provozu klubu,“ tím si firma zmapuje terén před případným odkoupením 100% odkoupení akcií jihočeského klubu.

Zprvu se spekulovalo o přílivu až 30 mil. korun. Ale nyní by mělo být investování do klubu pozvolné. Na začátku přinese Kovář prostřednictvím AutoDraftu částku okolo 10 mil. korun a zároveň tím získá opci do konce roku 2020. Jde o předkupní právo na odkup celého klubu. Čas a čísla ukáží, zda této možnosti využije.

Související články:

Reklama