Reklama
Loading...
Reklama

Slavia bude v letní přestávce řešit osudy několika navrátilců z hostování, jejichž osud není v nyní zcela jasný. Mezi ně patří i ofenzivní záložník Jan Sýkora. Ten měl v roce 2017 výrazný podíl na mistrovském titulu, z něhož se Slavia radovala po osmi letech, ale po odchodu trenéra Šilhavého se začal ze sestavy vytrácet. Momentálně hostuje v severočeském Jablonci a jeho další osud je zahalen v mlze. 

 

Už když Sýkora mířil do Slavia na začátku roku 2017 mluvilo se o velké přetahované s Plzní, které Sýkora nakonec i přes své plzeňské kořeny dal košem a zamířil do vršovického Edenu. Zde se podílel například na jarním vítězství nad západočeským týmem, jež nasměrovalo “sešívané” k mistrovskému titulu. Situace se v jeho případě změnila po neúspěchu Slavie v předkole Ligy mistrů. Trenér Šilhavý byl posléze kritizován za přílišnou fluktuaci hráčů, což se podílelo na jeho předčasném konci a příchodu Jindřicha Trpišovského. 

Ten začal posléze sázet na jiné hráče, což vedlo k jeho hostování u bývalého zaměstnavatele v Liberci a nyní předvádí své umění v konkurenčním Jablonci podobně jako slávističtí kolegové Jakub Jugas či Jan Matoušek, přičemž poslední jmenovaný má patrně největší šanci prosadit se ve slávistickém týmu. Jeho příchod z Příbrami všichni prezentovali jako investici do budoucna a jeho čas tak patrně ještě přijde.

Jan Sýkora byl v poslední době kritizován například kvůli svým mimofotbalovým aktivitám, přičemž se mluvilo například o jeho přílišném zájmu o módu. Někteří začínali připomínat Lukáše Váchu, u něhož v jisté době také móda vítězila nad fotbalem a dnes se musí spokojit s místem ve sparťanském “béčku”. Myslím, že na podobný osud je Jan Sýkora ještě příliš mladý. 

V poslední době však podával v Jablonci nadstandardní výkony a ty nezůstaly bez odezvy. Kolem drobného záložníka krouží vícemistr z Plzně, jež rovněž shání posily pro boje o Ligu mistrů. Plzeňské vedení pravděpodobně již odpustilo rodákovi ze západočeské metropole to, že jim dal před třemi lety košem a i díky tomu je stále kmenovým hráčem Slavie. V tom může být zásadní překážka případného transferu. Představa, že by český mistr před novou sezonou posiloval současného největšího konkurenta je skutečně nereálná. Fanoušci Plzně by mu navíc mohli připomínat to, jak mu jejich tým nebyl před časem dost dobrý.

Odchodu Jana Sýkory do Plzně prostě nic nenasvědčuje a pokud bude chtít opět vystoupat o jedno patro výš, musí tak činit ve Slavii. Na druhé straně si však opět musíme klást otázku, jak je tento scénář reálný. Hráč, jenž působil v mládežnických letech i v nenáviděné Spartě, není ve věku, kdy by musel v této oblasti házet flintu do žita, ale má nejvyšší čas dokázat, že patří mezi absolutní elitu.

Související články:

  • Slavia v plusových číslech
  • Hotovo dvacet! Slavia to zvládla, ale…
  • Reklama