Reklama
Loading...
Reklama

Smutná zpráva zastihla každého slávistického fanouška. Obránce David Hovorka si ze zápasu se Zlínem, ze kterého odstoupil už v 18. minutě, odnesl vážné zranění. Rezonance odhalila poraněný přední zkřížený vaz v koleni. Pro Hovorku tak jde o konec sezóny. Slavia však musí zkušeného hráče co nejdřív nahradit. Podle našich informací si vyhlédla Maksyma Talovierova z Českých Budějovic. 

Hovorka se zranil při bránění útočníka Tomáše Poznara, přičemž si obnovil zranění kolene. Příští týden jej čeká operace. S stejným kolenem laboroval už v říjnu 2019, kdy taktéž podstoupil chirurgický zákrok kvůli přetrženým vazům. Následně nehrál přes devět měsíců.

Celku z Edenu na pozici stopera aktuálně zbývají tři hráči – Ondřej Kúdela, Taras Kačaraba a David Zima. Kačaraba však přišel do Prahy na začátku lednového přestupového období a ještě nestihl do týmu úplně zapadnout. A nadějný Zima je oslabený po nákaze covidem-19.

Sivokův učeň

Vedení Slavie si zřejmě uvědomuje, že je tlačí na stoperu bota a rozhodlo se jednat. Nahradit zraněného Hovorku by měl dvacetiletý ukrajinský stoper Talovierov.

Ten ještě v minulé sezóně hrál amatérskou ČFL za béčko Sparty. Tam přišel na hostování na podzim 2019, sem tam si zatrénoval i s A-týmem ale víc nic. Po půl roce se vrátil do Dynama.

Maksym Talovierov gól
Talovierov se trefil v nedělním utkáním proti Teplicím / Zdroj: České Budějovice

Zde se ho ujal velezkušený Tomáš Sivok, který si přístup mladého Ukrajince nemohl vynachválit.

“Víte, co na něm mám rád? Sám si přijde pro radu a na pozitivní kritiku pokorně odpoví: O. K. Zažil jsem dost mladých hráčů, kteří si myslí, že je starší chtějí bezdůvodně buzerovat, ale Max je někde jinde. Přesně ví, kde chce být za pět let, a jde si za tím,“ líčil Sivok.

Velká slova, která však potvrzují Talovierovy výkony v probíhající sezóně. Naskočil do 13 zápasů, je základním pilířem obrany a v neděli proti Teplicím přidal i gól. Není tedy divu, že budí zájem i v těch nejvyšších patrech.

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama