Reklama
Loading...
Reklama

O talentech a nadějných hráčích, kteří se nachází v druhé nejvyšší české soutěži jsme psali už několikrát. Někteří z nich už se přesunuli do prvoligových týmů. Konkrétně Marek Matocha z Líšně do Opavy a Tomáš Smejkal z Jihlavy do Jablonce. Jako další bude, podle našich informací, následovat záložník Dukly, Mohamed Doumbia. O jeho služby se hlásí České Budějovice.

Dvaadvacetiletý fotbalista na sebe nejvíce upozornil v říjnu, když když se mu podařil nezvyklý počin. Svými výkony v druhé české lize si totiž vysloužil pozvánku až do reprezentace Pobřeží Slonoviny.

Do žádného ze zápasů sice nakonec nenastoupil a debut si tak ještě nepřipsal ale i tak jde o úspěch na chvíli vyměnit spoluhráče z Dukly za borce typu Nicolas Pepé či Wilfried Zaha.

Na podzim naskočil Doumbia do 12 utkání, ve kterých si připsal dvě branky. Vyniká svým pohybem, pokrytím hřiště a skvělou přihrávkou. Do Českých Budějovic míří rovnou na přestup a v zimní přípravě se tak popere o místo v základní sestavě. Pro samotné Dynamo se jedná o velmi zajímavou posilu, kterou se do budoucna vyplatí sledovat.

Talentovaný Afričan přišel do Česka v zimě 2017 z druhé finské ligy. Tehdy, podle slov sportovního ředitele Güntera Bittengela, dokázal týdenní test zvládnout lépe než kterýkoliv hráč před ním.

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama