Reklama
Loading...
Reklama

V nejbližších dnech, možná i hodinách by měl být oficiálně potvrzen přestup devatenáctiletého Michala Berana. Jednalo by se o další z mnoha přestupů na trase Liberec – Slavia.

Tento střední záložník zaujal nejeden tým a to zejména díky absenci Alexandra Baluty. Právě na jeho pozici začal nastupovat po jeho zranění a svým způsobem i on přispěl k jeho brzkému rozkvětu v kariéře. Odchovanec Slovácka, který působil například i v pražské Bohemce se vyznačuje především svým moderním tvořivým stylem hry a dravostí. Jen pro zajímavost, právě na jeho pozici nastupuje za Slavií Nico Stanciu.

Podle všeho by se jednalo o sázku do budoucna. Opravdu nelze očekávat, že by mladý Beran dokázal vytlačit ze sestavy nejlepšího hráče ligy. Jako logická volba se tedy jeví odkup tohoto hráče, s tím že by ještě minimálně jednu sezonu hrál za svůj současný tým. Takto má Slavia na hostování například dvaadvacetiletého Jana Matouška, který údajně přestoupil k pražanům za 40 milionů. U Berana by se mělo jednat o poznání menší částku a to konkrétně 20 milionů korun. Podle posledních informací jsou oba kluby již domluvení. Nyní se čeká, jak dopadnou jednání o hráčské smlouvě talentovaného hocha.

Můžeme tedy s klidem říct, že liberecká fluktuace stále pokračuje. V minulých přestupových obdobích přišli ze severu Čech do Slavie například Ondřej Kolář, Vladimír Coufal nebo David Hovorka a mohl bych pokračovat ve výčtu. Aby toho nebylo málo pro liberecký kádr, tak už teď je oficiálně potvrzený přestup tímto směrem v případě Ondřeje Karafiáta, který ovšem přestoupil jako volný hráč. Dále se v kuloárech spekuluje o odchodu k pražanům u Jakuba Peška nebo Tomáše Malinského. I vzhledem k tomu, že na Jana Kuchtu má Slavie přednostní právo koupě se právě tento přestup jeví velmi reálně. Opačným směrem by mohl zamířit na hostování Josef Hušbauer nebo Jusuf Hilál. Vše bude záviset na jednáních ohledně posil pro Pražany.

Trenér Jindřich Trpišovský působí v Edenu už od roku 2017 a snad z každého hráče vymáčkl maximum. Vedení vybírá hráče opravdu pečlivě a až na výjimky byl každý přestup zdařilý. Nechme se tedy překvapit jaký osud budou mít tito hráči. Třeba i mladý Beran překvapí a usadí se hned v týmu sešívaných!

Související články:

Reklama