Reklama
Loading...
Reklama

Slovenské futbalové mužstvo dokázalo pod vedením trénera Š.Tarkoviča zvíťaziť aj v druhom súťažnom zápase. Takéto niečo sa naposledy podarilo 1.9.2017, čo je veľmi dlhá doba. Tento zápas však mimo iného ukázal aj to, že máme možné riešenie na problém s hráčmi na krídle.

Neatraktívny, no účelový futbal

Samotný zápas určite nebol oku lahodiaci. Hra bola kúskovaná množstvom faulov, prechod do útoku bol ťažkopádny a celkovo sa toho veľa nedialo. Slovákom sa podarilo skórovať v 32. minúte po Gregušovej, tečovanej strele.

Škótom sa do ofenzívy dostávalo ťažko. A v prípade, že sa im to podarilo, stál v bráne výborný Marek Rodák. Najviac sa predviedol v absolútnom závere zápasu, keď sa Leigh Griffiths ocitol pred bránou sám, no náš brankár vytiahol čarovný zákrok.

Riešenie problému na krídle

Naše ofenzívne kraje sú azda najslabšou pozíciou. Najčastejšie voľby sú Albert RusnákRóbert Mak. Prvý menovaný však nie je v najlepšej forme a ten druhý má veľmi nízku hernú prax.

Ako ďalšie alternatívy sa môžu javiť Vladimír Weiss, ktorého však stále prenasledujú zranenia, či rôzne súkromné problémy. Miroslav Stoch zasa po odchode z Pražskej Slávie odohral minimum zápasov a momentálne nemá ani platnú zmluvu v žiadnom klube.

Tieto ťažkosti si všimol aj náš líder lavičky a tak sme do stretnutia nastúpili v pozmenenej taktike. Nastúpili sme až s piatimi záložníkmi, zatiaľ čo na hrote zostal Michal Ďuriš.Škótov tieto zmeny očividne zaskočili, pretože v úvode zápasu s tým mali očividné problémy.

Neskôr síce našli recept aj na takéto rozostavenie, no aj v prípade, že obrana podľahla tlaku sa zodpovedne vracal Juraj Kucka, ktorý počas celého zápasu behal a pomáhal v ofenzíve aj v defenzíve.

Času je málo, no progres je viditeľný

Do majstrovstiev Európy ešte síce zostáva trochu času, no určite ho nemáme nazvyš. Pred šampionátom nás čaká už len jeden súťažný zápas 18.11 s Českom. V tomto zápase zabojujeme o záchranu, zatiaľ čo náš súper bude bojovať o postup.

Následne už však odohráme prípravné zápasy pred samotným  turnajom. Preto musí tréner Tarkovič skúsiť implementovať svoju filozofiu na celý tím, v rekordne krátkom čase.

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama