Reklama
Loading...
Reklama

Český reprezentační útočník Patrik Schick má za sebou úspěšné jaro na hostování v německém Lipsku, které pro něj bylo vysvobozením z trpění na lavičce v AS Řím, kde si stále udržuje místo útočné jedničky někdejší bosenský útočník Teplic Edin Džeko. Odchod spolkové země Sasko brala většina lidí jako velký risk, ale ten se nakonec vyplatil a brzy se začalo mluvit o tom, že hostování se změní v přestup. Vzhledem k vnějším okolnostem však může být vše jinak.

 

Hráčův agent Pavel Paska nechce nyní nic příliš rozebírat, což argumentuje především soustředěním svého svěřence na závěrečné boje ve vyřazovací fázi Ligy mistrů. Některá fakta však můžeme jasně konstatovat již dnes. Ve stávající římské smlouvě má český útočník zapracovanou výstupní klauzuli 29 milionů eur, což může ve výsledku znamenat velkou překážku pro případný přestup.

Koncern Red bull znamená pro německý tým velmi dobré finanční zajištění, ale jeho představitelé se po pandemii koronaviru nijak netajili tím, že nehodlají v nejbližším přestupovém období nijak přílišně rozhazovat. Setrvání Patrika Schicka může lehce nahrávat i přestup Timo Wernera do Chelsea, ale do celého příběhu nyní mohou výrazněji promluvit představitelé klubu z Říma. 

Novým majitelem klubu z “Věčného města” se stal americký miliardář Dan Friedkin a příchod bohatého mecenáše může znamenat růst ambicí nejen v italské Sérii A, ale i v evropských pohárech, přičemž Ligu mistrů si v následujícím ročníku římský tým nezahraje. Nastává však otázka, jaké bude chování nového římského mecenáše. Začne budovat hvězdný tým? Nebo snad bude investovat do mládeže “giallorossi”?

Odpovědi na tyto otázky mohou mít velký vliv na další fotbalové směřování Patrika Schicka. Scénář návratu do Říma se nejeví jako nereálný. Pokud by chtěl do hry vstoupit jiný zájemce, bude muset být připraven na zmíněnou výstupní klauzuli, protože u Dana Friedkina jako u výborného podnikatele se nedá očekávat ochota ji snížit. 

Pokud si reprezentačního útočníka rozhodne stávající zaměstnavatel ponechat na soupisce, čeká ho patrně opět tvrdý boj o místo v sestavě, byť z Lipska poslal celkem jasný vzkaz o své kvalitě. Soupiska týmu z italské metropole se pro příští sezonu patrně významně změní a někdejšího útočníka Sampdorie Janov může potkat ještě mnohem těžší boj o místo v sestavě. 

V Lipsku  pražský rodák tuto výzvu zvládl. Při případném návratu do Itálie by mu jistě pomohla znalost tamních fotbalových poměrů. Dříve se také mluvilo o další změně země a situaci kolem něj měl sondovat anglický Everton. Tato absolutní změna se však vzhledem ke krátké letní přestávce nejeví jako příliš reálná. Jeho agent Pavel Paska je zkušený ve svém oboru a Patrik Schick dnes platí za jeho výkladní skříň. Dá se předpokládat, že i jeho čekají dlouhá jednání s novým římským šéfem.

Jarní německé vystoupení dává Patriku Schickovi mnoho trumfů do rukou při jednání o zlepšení pozice. Třeba se mu Itálie skutečně stane osudnou a bude na to mít podíl jeden americký podnikatel. 

Související články:

  • České duo do Serie B?
  • Mario Balotelli byl vyhozen z Brescie!
  • Reklama