Reklama
Loading...
Reklama

Obnovení nejvyšší fotbalové soutěže se dočkala i tradiční fotbalová destinace na moravskoslezském pomezí. Baník se bez hlavního trenéra Luboše Kozla a několika hráčů vydal bojovat o ligové body do Příbrami. Více než čtyři stovky kilometrů absolvovala s hráči i skupina fanoušků, jimž nevadilo ani zprostředkované sledování zápasu za branami stadionu. Přílišná abstinence prostě dokáže divy. Domů se však vraceli s vědomím, že Baník patrně odehrál svůj nejlepší zápas v této sezoně a naladil se na příští kolo, kdy do Ostravy přijede Slovácko. 

 

I v případě Baníku úřadoval zákeřný nepřítel covid-19 a zápas na u řeky Litavky se tak netýkal hlavního trenéra Luboše Kozla a stejná překážka se vyskytla u obou brankářů Jana Laštůvky a Viktora Budinského. Do Příbrami tak neplánovaně cestovali trenéři baníkovské rezervy Ondřej Smetana a Ivo Staš a mezi tyče se postavil Radovan Murin. Všichni  si jistě pamatovali rozpačité baníkovské výkony ze začátku podzimu a jistá skepse se tak pochopitelně dostavovala. Fotbalová štěstěna však tentokrát nabrala ostravský směr.

Ono známé pořekadlo, že fotbal nemá logiku jako první potvrdil příbramský obránce Kingue. Jeho dva ostré zákroky musel rozhodčí Královec ocenit žlutou kartou a kamerunský obránce měl po čtyřech minutách “padla”. Především zkušenějším hráčům Baníku jako Patrizio Stronati, Martin Fillo či Adam Jánoš muselo být jasné, že nic jiného než tři body z tohoto zápasu ostravský tým nebere. Převaha byla postupně patrná, ale nervozita Baník dlouho neopouštěla. 

Převaha se jasně ukázala až po přestávce, kdy už existoval na hřišti jen jeden tým a jeho hlavním hrdinou se stal střídající Tomáš Zajíc. Jeho dva góly a výborný individuální výkon udělaly z druhého poločasu “one man show” a v baníkovském autobuse tak při daleké zpáteční cestě jistě nebylo hrobové ticho. Baník zvládl svůj návrat do fotbalové reality, ale hráči si teď musí neustále připomínat, jaké byly jejich cíle před novou sezonou a jak vypadá zatím fotbalová realita. I díky tomu měli v Ostravě během nucené pauzy mnoho důvodů k zamyšlení.

Ostravské sebevědomí může také výrazně posílit fakt, že čtyřbrankového vítězství dosáhl Baník ve velmi improvizované sestavě a ukázaly se různé herní alternativy. Poté co ostravský tým pevně přikoval Příbram na poslední příčku tabulky si musí však také opakovat, že v minulé sezoně několikrát naznačil herní růst, ale nikdy ho nedokázal potvrdit. Pokud by se mu to povedlo v současné nestandardní společenské situaci, může být poté o to silnější.

ČÍST VÍCE

Související články:

  • V Baníku tiká časovaná bomba
  • Pelta vs. Baník Ostrava
  • Reklama