Reklama
Loading...
Reklama

Po dosavadním průběhu této sezony panuje v Baníku Ostrava nyní jedna pozitivní zpráva. S klubem prodloužil smlouvu obránce Jakub Pokorný. Nejmladší člen obranné řady může na vítkovickém Městském stadionu zůstat až do konce roku 2024. V Ostravě se nyní jedná o jednu z jistot základní sestavy a jeho další setrvání může přinést vidinu lepších zítřků, po nichž Baník už řadu let prahne. U fanouškovské obce byl vždy pod větším drobnohledem, protože nepatří mezi baníkovské odchovance, ale postupně jej vzali za svého.

 

Do Baníku přicházel jako do druholigového týmu v roce 2016 a hned v první sezoně zaznamenal úspěch. Po roce vrátil tradiční klub do nejvyšší soutěže a podílel se dle fanoušků na “návratu krále”. Následně by absolventem bojů o holé ligové přežití i o účast v evropských pohárech, byť nepatřil ještě k pilířům základní sestavy. Získal tak mnoho zkušeností a patrně další fotbalový potenciál. Dlouho působil ve stínu zkušenějších kolegů, kteří minimálně v boji o záchranu byli patrně v základní sestavě potřebnější. Nyní však přišel čas, aby ukázal své umění v plné své kráse.

Opakovaně se mluví o tom, že Baník ze sportovního hlediska stále přešlapuje na místě a není úplně jasné, jaké bude jeho další směřování. Výsledky v úvodu této sezony jsou toho jasným důkazem. Při pohledu na ostravskou soupisku nám dojde, že pro řadu hráčů je vybojování pohárových příček pravděpodobně poslední výzvou. Jiné atraktivní ligové angažmá už patrně nebudou hledat hráči jako Martin Fillo či Jiří Fleišman a pro brankáře Jana Laštůvku probíhá nyní už také příprava na jinou funkci v rámci Baníku, kterou považují všichni v podstatě za samozřejmost.

Jako nejvýraznější postava obranných řad Baníku v současné době působí nepochybně Patrizio Stronati, jenž je sice pouze o dva roky starší než Jakub Pokorný, ale má mnohem bohatší fotbalový životopis i s působením v zahraničí. Do svého srdcového klubu se oklikou přes Mladou Boleslav vracel z rakouské Austrie Vídeň. Jeho zkušenosti musí v současné době Baník vyvažovat zlatem a vidíme v jeho osobě  jistý potenciál k výchově nástupců. Zvláště v situaci, kdy se v létě spekulovalo o Stronatiho odchodu do zahraničí a nedá se vyloučit, že se ještě někdy takové stěhování uskuteční. 

Vzhledem k tomu, že Baník prodloužil Pokornému smlouvu o celé čtyři roky, vidíme jeho osobu jako důvěryhodnou. Přichází tedy i velký závazek naplnit tato očekávání. Všichni víme, že ostravské prostředí je velmi specifické a občas chvíli trvá, než se s ním člověk sžije. Jakub Pokorný to podle všeho dokázal, ale nyní je na něm, aby učinil další krok a stal se ještě výraznější fotblovo osobou a přispěl k dalším baníkovským krokům vpřed. Čeká na ně již nezdravě dlouho.  

ČÍST VÍCE

Související články:

  • Baník Ostrava hlásí posilu do do útoku
  • Stronati i Baník možná dostali znamení
  • Reklama