Reklama
Loading...
Reklama

Příběh Petara Musy působí v českém fotbalovém prostředí jako zjevení. Ve Slavii pro něj není místo, ovšem na hostováních v kvalitnějších soutěžích se mu daří. Zaujal už v jarní části minulé sezony, když předváděl dobré výkony v dresu Unionu Berlín, který je nyní paradoxně soupeřem Slávie v Evropské konferenční lize. Nyní se situace opakuje, tentokrát v portugalském týmu Boavista Porto. Chorvatský útočník se zde takřka okamžitě probojoval do základní sestavy a jeho dobré výkony posilují debaty o definitivním odchodu z Edenu.  

Ofenzivnější liga a jiný herní styl Musovi sedí, prozatím má na kontě tři góly a je druhým nejlepším střelcem týmu. Naposledy se trefil v uplynulém kole proti Famalicão, neodvrátil sice prohru svého týmu v poměru 2:5, dle statistik ovšem patřil k nejlepším hráčům Boavisty. Dle specializovaných serverů sofascore.com a WhoScored.com patří k nejlepším hráčům i v celkovém hodnocení.

Jedinou kaňkou na jeho výkonech je nedisciplinovanost. Doposud odehrál osm ligových utkání, ve kterých už nasbíral čtyři žluté karty. Pro srovnání, v minulých sezónách zaznamenal čtyři žluté karty dohromady za celou sezonu. Vliv na tuto bilanci má ale i herní styl Boavisty, který počítá s velkým důrazem a mužstvo patří k nejvíce faulujícím v celé lize. Zmíněný zápas proti Famalicão dokonce dohrávali jen v devíti hráčích. Musa si také úplně nemusel zvyknout na styl rozhodování, jenž praktikují portugalští sudí.

A jaká je situace jeho týmu? Boavista upřímně nepatří mezi špičku a kandidáty na titul, v současnosti se nachází na desátém místě tabulky. Nutno dodat, že střed tabulky je v Portugalsku hodně vyrovnaný, naopak týmy z vrcholu tabulky Sporting, Porto a Benfica mají již celkem slušný náskok.

Přijde po hostování přestup?

Pro připomenutí, Musovo hostování má podle plánu trvat až do konce sezony, součástí je i opce v hodnotě cca 90 milionů korun. Přestup, ať už do Boavisty nebo jinam, se jeví pravděpodobněji než setrvání ve Slavii. Není žádným tajemstvím, že Musa nezapadá do herního systému trenéra Trpišovského. Přestup by byl nejspíš přijatelnější pro obě strany. Do celého příběhu zasáhne i působení Slavie v Evropské konferenční lize. Případný nepostup do jarní fáze ještě zhorší jejich finanční bilanci, kterou budou muset řešit prodejem hráčů v zimní i letní pauze.

Sešívání navíc už shánějí do útoku další nové tváře. Jako nejvážnější kandidáti se jeví jablonecký Čvančara a boleslavský Fila, u nichž nemusí vynaložit velké finance a třeba poskytnout do týmů i hráčské kompenzace. Vše tedy nahrává tomu, že Musa definitivně opustí Eden, musí ovšem také udržet nynější laťku, nejlépe jí ještě posunout výše.

 

 

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama