Reklama
Loading...
Reklama

Českobudějovické Dynamo využívá možnosti, podobně jako Viktoria Plzeň či Sparta Praha, a pro nadcházející sezonu získává novou posilu z MŠK Žilina.

Slovenský klub se dostal do finančních problémů v souvislosti s koronavirovou krizí. Prakticky všichni hráči prvního týmu dostali výpovědi a celek musel do likvidace. Právě této situace využívá klub z jihu Čech a nabídlo tříletý kontrakt šestadvacetiletému křídelníku. Lukáš Jánošík, odchovanec MŠK však bude moci zasáhnout do bojů na českém zeleném pažitu až příští ročník.

Jánošík během své kariéry půl roku hostoval v Rimavské Sobotě a následně hrál rok za druholigový Liptovský Mikuláš. V roce 2015 se vrátil do Žiliny a přestože začal nejprve v rezervním týmu, velmi rychle se propracoval do prvního mužstva. Doposavad nastoupil do 66 utkání v nejvyšší slovenské soutěži, na kontě má vedle 11 branek také 12 gólových asistencí. V aktuálním ročníku slovenské nejvyšší ligy odehrál za MŠK 15 zápasů, vstřelil tři branky, a na další čtyři svým spoluhráčům přihrál.

Začátkem letošího roku se dostal do skvělé formy. Ve vydařené přípravě nastřílel ve čtyřech přátelských zápasech 5 branek. Navíc se uvedl dvěma ligovými góly do sítě Zlatých Moravců po zimní přestávce.

 
Reklama