Reklama
Loading...
Reklama

Jako obraz otočený vzhůru nohama. Loni byl Dyjan Carlos de Azevedo neochvějnou oporou Baníku, týmu jako takovému se ale nedařilo a skončil na šedé 8. příčce tabulky. Letos je to přesný opak. Ostravě se daří, bojuje o nejvyšší příčky. Ovšem 30letý Brazilec se na tom podílí čím dál tím míň. Jeho čas na hřišti se s každým zápasem ztenčuje ve prospěch jiných.

Azevedo je hráč možná malý vzrůstem ale velký fotbalovými schopnostmi. Jeho výhodou je i to, že dokáže naskočit na křídle jak zprava, tak i zleva. Ani to mu však aktuálně nestačí na větší herní porci.

I přes to, že zatím naskočil do každého ligové zápasu, poslední čtyři kola se jeho čas na hřišti konzistentně ztenčuje. V Edenu dostal 69 minut, proti Mladé Boleslavi 68, v Teplicích 45 a v Olomouci 20.

Navíc se mu nedaří čas strávený ve hře přetavit v gólový účinek. Jediný gól dal v půlce října proti Pardubicím, od té doby nic. Až v posledním zápase proti Sigmě se po jeho načechraném centru prosadil Ladislav Almási, díky čemuž odvezl Baník z Olomouce aspoň bod.

Povedený příchod, návrat i talent z béčka

Rychlonohý šikula v minulém ročníku Fortuna ligy patřil k nejproduktivnějším hráčům. Dokázal nasbírat 11 branek a čtyři asistence. Pro jeho smůlu se ale vedení slezského klubu povedl příchod Yiry Sora, jenž se v týmu Ondřeje Smetany dokázal velmi rychle adaptovat.

Jednadvacetiletý Nigerijec je velkým příslibem Baníku. Kromě něj však s kartami zamíchal ještě návrat Romana Potočného. Hráč, se kterým asi už po hostování ve Zlíně nikdo moc nepočítal, se nakopl ke skvělé formě. A i přes to, že není tak produktivní, má na ofenzivní hru Ostravanů velký vliv.

Azevedo
Děkovačka Azeveda baníkovským fanouškům po zápase v Olomouci. / Zdroj: Petr Kotala

V zákulisí se pak dává znovu do kupy ostravský diamant David Buchta, jenž se zranil po třech odehraných kolech. Pokud ovšem bude zdravý, bude mít pravděpodobně přednost přede všemi krajními hráči právě on.

A aby toho nebylo málo, konkurence se do áčka tlačí i z mládeže. V B-týmu, jenž působí v MSFL, totiž září dvacetiletý Petr Jaroň. Po devíti odehraných zápasech má na kontě osm branek a velmi hlasitě si tak říká o příležitost ve Smetanově mužstvu.

Po letech je v Baníku opravdu silný mančaft s velkou variabilitou hráčů. Konkurence může být jen ku prospěchu, záleží ovšem na každém individuálně, jestli se s ní dokáže poprat.

Ostravany čeká ve středu výlet na pohárové utkání do Vltavínu a následně domácí střet s Bohemians. Uvidí se, jestli klíčová asistence proti Sigmě pomůže Azevedovi zpátky do sestavy.

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama