Reklama
Loading...
Reklama

Z dôvodu dlhodobého zranenia bola Martinovi Škrtelovi v Turecku ukončená zmluva. Pauzovať bude síce ešte nejakú dobu, no už teraz sa špekuluje o návrate na Slovensko. 

Zavesiť kopačky na klinec sa nechystá

Médiá začali ihneď po ukončení hráčovej zmluvy špekulovať aj o absolútnom konci kariéry. Samotný futbalista to však okamžite vyvrátil na sociálnych sieťach. Kvôli pretrhnutiu ľavej Achillovej šľachy ho čaká nútená dovolenka, počas ktorej bude mať možnosť premýšľať o budúcom pôsobisku. 

Najočakávanejšia je Trnava 

Záujem je v  tomto prípade vzájomný. Klub prejavil o hráča záujem už v auguste minulého roka. Ani samotný futbalista sa záujmu nebránil. Pri viacerých príležitostiach sa vyjadril, že by za Spartak nastupoval rád. Aj napriek tomu, že seniorskú kariéru začal v klube AS Trenčín. 

„S Martinom komunikujeme a robíme maximum pre to, aby prišiel do Trnavy. Zatiaľ čakáme, ako sa vyjadrí. Rozhodnutie je na ňom. Dnes hrá jeho tím odvetu osemfinále Európskej ligy proti FC Kodaň a všetci mu držíme palce, aby po zisku tureckého titulu dosiahol úspech aj v medzinárodnej súťaži,” uviedol v auguste 2020 riaditeľ Spartaka Milan Cuninka na tlačovej konferencii pred začiatkom sezóny na Slovensku. 

Titul zo Slovenska zatiaľ nemá 

Vo svojej kariére dokázal vyhrať ligu v Turecku aj v Rusku. S Liverpoolom v Anglicku zasa dokázal získať ligový pohár. Tiež nemôžeme zabudnúť ani individuálne ocenenia. Pri štyroch príležitostiach získal ocenenie Slovenský hráč roka. V roku 2012 bol dokonca fanúšikmi zvolený najlepším hráčom Liverpoolu. 

Počas svojej púte v slovenskej lige, ale žiadne tímové ocenenie nezískal. Trnava momentálne začína nový projekt, dáva šancu mnohým mladým hráčom. Práve v tomto by mohol mať obranca, ako skúsený internacionál dôležitú funkciu. 

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama