Reklama
Loading...
Reklama

Český fotbalový obránce Theodor Gebre Selassie na počátku roku oznámil svůj záměr po sezoně ukončit dnes již takřka devítiletou německou kapitolu své fotbalové kariéry. Ve Werderu Brémy působí společně s někdejším brankářem Baníku Ostrava či Slavie Jiřím Pavlenkou, ale ten se nyní patrně smiřuje s tím, že může být v následující sezoně jediným zástupcem českého fotbalu na Weserstadion. Vedení klubu z německého hanzovního města se však jednoho z klíčových hráčů Werderu nechce tak jednoduše vzdát. 

Theodor Gebre Selassie působí v jednom z tradičních německých klubů od roku 2012, kdy přišel po vydařené liberecké sezoně. Se Slovanem slavil mistrovský titul a jeho výkony velmi zaujaly fotbalové skauty napříč Evropou. Místo toho, aby bojoval s Libercem o účast Lize mistrů, se vydal účinkovat do jedné z elitních fotbalových soutěží. Při hledání nového zaměstnavatele po EURU 2012 s jednu chvíli mluvilo i o zájmu londýnského Arsenalu, ale nakonec vyhrála německá varianta.

Přišel do týmu pohybujícím se častěji ve druhé polovině tabulky nejvyšší německé soutěže, jež zažil bohaté roky především na začátku 3. tisíciletí, kdy se v Brémách slavil i německý ligový titul. Ty časy však již byly zapomenuty. Nastaly i případy, kdy se Werder zachraňoval za minutu dvanáct, ale těžký boj pro něj nakonec vždy dopadl dobře. Theodor Gebre Selassie se stával postupně jednou z největších jistot jeho sestavy a velmi si ho oblíbili i fanoušci zažívající řadu smutných okamžiků. Český obránce zažil během svého angažmá čtyři trenéry a všichni na něj spoléhali.

Poté, co oznámil obránce svůj záměr vrátit se v létě do Čech, začala fotbalová veřejnost jistě přemýšlet o tom, kde by mohl český reprezentant z etiopskými kořeny rozdávat fotbalovým fanouškům radost. Jednalo by se jistě o velké lákadlo. Hned by se našlo více fanoušků toužících po tom,aby se zase otevřely brány stadionů a ukončila by se tak éra ligových zápasů v tiché a ponuré atmosféře.

Nyní se však dostavuje také scénář, jež by mohl návrat českého obránce oddálit. Jeho pozice v Brémách se podobá té, jež měl mezi fanoušky peruánský útočník Claudio Pizarro. Ten zde hrál v době, kdy Brémy pravidelně hrály Ligu mistrů a Pizarro patřil k elitním střelcům na “Starém kontinentu”. To vše nyní potvrdila i slova trenéra Floriana Kohfeldta a klubového vedení.

Podle nich stačí jedno přikývnutí trojnásobného mistra české ligy a na stole mu přistane nová smlouva. Podobné výjimečné postavení měl před časem v nedalekém Hamburku David Jarolím, na něhož fanoušci patrně nikdy nezapomenou. Berou ho jako klubovou ikonu, byť zažil s dalším tradičním německým klubem rovněž i krušné časy. Pokud by se objevil další český fotbalista s tímto postavením, jednalo by se o potěšující zprávu. 

Možná by se postupně snižovalo zápasové vytížení rodáka z Třebíče, ale to by nic nezměnilo na výjimečnosti tohoto angažmá a ve výsledku by se ještě jasněji ukázalo, jak moc si jeho služeb váží. Jak silného brouka mu nasadí německý trenér do hlavy? V posledních vyjádřeních Theodora Gebre Selassieho jsme mohli pozorovat pevné rozhodnutí k návratu. Změny se však ještě mohou dostavit. 

ČÍST VÍCE

Související články:

  • Rekord a letní návrat domů pro Gebre Selassieho?
  • Se lvíčkem na prsou
  • Reklama