Reklama
Loading...
Reklama

Španělská Sevilla v zápase Ligy mistrů proti ruskému Krasnodaru prohrávala již o dvě branky a dohrávala oslabená po vyloučení Jesúse Navase. Přesto se jí však povedlo otočit zápas a všechny tři body zůstaly v Andalusii. Radost z vítězství tak mohl mít i český brankář Tomáš Vaclík, jež se také po jisté době dostal na hřiště v soutěžním zápase a poprvé si v této sezoně zachytal v Lize mistrů poté, co zápasy s Chelsea a Rennes sledoval pouze v pozici náhradníka. 

 

Díky vítězství je Sevilla v tabulce skupiny druhá hned za vedoucí Chelsea a reálně tak může myslet na jarní boje. Nyní je však na místě otázka, zda by Tomáš Vaclík byl jejich účastníkem. Stále totiž musí žít s faktem, že na jaře mu končí v Seville smlouva a jednání o jejím prodloužení se zatím nerozběhla. Hráčův agent Zdeněk Nehoda již naznačoval, že je schopen rozjet jednání i na jiné fotbalové adrese, aby české reprezentační jedničce zajistil větší zápasové vytížení. 

V brance zatím dostával přednost brankář Bono z Maroka, u kterého se hostování z Girony proměnilo v přestup a to také o mnohém nasvědčuje. Trenér Lopetegui s ním zjevně počítá, což Tomáši Vaclíkovi naznačuje, že žádná pohádka netrvá věčně. V zápase s Krasnodarem rozhodně nepůsobil jako rozhodující element v cestě za třemi body, ale ty se samozřejmě počítají. Teď však přichází otázka, jak bude celá situace směřovat dál. 

Již zítra čeká Sevillu zápas s Osasunou Pamplona a všichni čeští fanoušci budou jistě sledovat, kdo se objeví v domácí brance. Uvidíme, jestli se nejednalo jen o malé evropské intermezzo. Sevilla má pro tuto sezonu stejný cíl, který si vytyčovala v těch minulých. Chce získat místo minimálně v předkole Ligy mistrů a zajistit si tím i jisté finanční náplasti pro rány vytvořené mimořádnou situací, jež byla především ve své první vlně na jaře ve Španělsku velmi patrná. Kluby po celém světě z hlediska finančního utahují kohoutky a i to může mít vliv na současnou Vaclíkovu pozici. 

Vaclíkův španělský chléb se bude patrně lámat ve vánočních časech. Bude muset jasně konat i kvůli své reprezentační pozici. Například pozice Jiřího Pavlenky v Brémách se jeví jako mnohem pevnější.

ČÍST VÍCE

Související články:

  • Co bude dál s reprezentační jedničkou?
  • Reklama