Reklama
Loading...
Reklama

Po domácí porážce se Spartou přišel očekávaný teplický scénář. Stanislav Hejkal nesplnil jasně danou podmínku klubového vedení v podobě vítězství nad pražskou Spartou a v závěru zápasu musel na lavičce trpět, protože věděl, že si po posledním hvizdu rozhodčího půjde do útrob stadionu pro výpověď. Jeho konec se však jevil stejně jako otázka času, protože severočeský tým pod jeho vedením nezaznamenal přílišný herní progres, byť pro něj dostal celkem dost prostoru. V Teplicích dostal zatím největší možnost pro ukázku svých trenérských dovedností, ale uplatnit je nedokázal. To bude také jeden z úkolů jeho nástupce.

 

Vedení Teplic potvrdilo jako nového trenéra Radima Kučeru. Ten zpravidla mluví o tom, že má své jasné cíle, ale na úspěšné prvoligové angažmá stále čeká. Jako hráč se stal například velkou postavou historie Sigmy Olomouc a své zkušenosti prodával i v německé Bundeslize. Během svého působení v hanácké metropoli pomáhal dělat první velké kroky v dospělém fotbale například pozdější reprezentační opoře Tomáši Ujfalušimu. S hráčskou kariérou se zde loučil ziskem Českého fotbalového poháru.  Zatím mu však nic z toho v trenérském působení nepomohlo.   

Ta začala v místech, kde skončila ta hráčská, Pro velký fotbal měl vychovávat mladíky v B- týmu Sigmy Olomouc hrající MSFL a v roce 2014 si ho vybral jako asistenta Jan Baránek na lavičku Opavy, kde vydržel jeden rok, První výzva na post hlavního trenéra přišla z tehdy druholigového Znojma. V roce 2015 ještě nebyl držitelem nejvyšší trenérské licence a tak mu byl k ruce český fotbalový doyen a jeden z jeho fotbalových otců Petr Uličný. Lepší trenérskou školu si nemohl přát, ale zatím neukázal, že si od něj odnesl důležité poučky do dalšího profesního života. Aspoň to tak vypadalo během jeho prvního angažmá v nejvyšší soutěži, kdy mu dalo důvěru vedení Baníku Ostrava.

Ten vypadal tehdy jako klub, který se nepoučil z nedávných facek a opět se ukazoval možný scénář opětovného sestupu do druhé ligy. Ten se nakonec nekonal, ale jako zachránce působil na moravskoslezském pomezí Bohumil Páník. Další příležitost dostal v druholigové Jihlavě. To však také skončilo předčasně a fotbalová veřejnost začala o jeho trenérských schopnostech do jisté míry pochybovat. O to více musí brát teplickou štaci jako velkou osobní výzvu. 

Vzhledem k celkové současné situaci se na teplické angažmá patrně nestála fronta. Když se podíváme dnes na celkovou situaci klubu, má s rozpoložením Radima Kučery mnoho společného. Obě strany si tak mohou vzájemně pomoci. Všichni tak doufají ve vzájemnou podporu. Klub i trenér se mohou vzájemně dovést k určitému fotbalovému restartu. 

ČÍST VÍCE

Související články:

  • Neztrácí Radim Kučera ambice?
  • Teplice ukazují, že si uvědomují vážnost situace
  • Reklama