Reklama
Loading...
Reklama

Nejmladší hráč Českých Budějovic a přesto muž zápasu. Ano, i to je možné. Mladý talent Pavel Šulc v posledním ligovém kole v zápase Českých Budějovic proti Teplicím dokázal prodat svůj potenciál a ukázal, co v něm doopravdy dřímá. Nejen, že táhl svůj tým k vítězství, ale potvrdil svou skvělou formu a zápas rozhodl dvěma góly. I díky této výhře Budějovice drží naděje na nejlepší šestku a skupinu o titul.

Kmenový hráč Viktorie Plzeň, ale na hostování v Dynamu České Budějovice. Stále ještě devatenáctiletý Pavel Šulc začíná ukazovat naplno své kvality a na jihu Čech si jistě mnou ruce. Plzeňský trenér Adrián Guľa ho sice pro tuto sezónu uvolnil na hostování, ale jeho forma jde strmě nahoru a jen blázen by chtěl takový talent nevyužít. Do první ligy se Pavlu Šulcovi poprvé povedlo nakouknout v dresu Opavy, kde byl také na hostování. Výkony byly, ale vytoužené góly ne. Na hostování v Dynamu však ještě vyrostl s své výkony posunul na jinou úroveň. A k závěru sezóny se dostavily i jeho první góly ligové kariéry. Zápas Dynama s Teplicemi si bude pamatovat ještě hodně dlouho. Nejen, že jeho tým vyhrál 3:1, Šulc dokonce vstřelil dva góly svého týmu a byl vyhlášen mužem zápasu. A to byl nejmladší hráč na hřišti. I přes to všechno se dokázal prosadit a ukázat tak mnohem starším borcům záda.

Pavel Šulc se do povědomí veřejnosti dostal poprvé po zápasech mládežnické Ligy Mistrů, kde táhl Viktorii Plzeň. Poté už přišlo hostování v Jihlavě a poté v Opavě. Zde se ukázalo, že druhá liga mu rozhodně stačit nebude a že míří mnohem, mnohem výš. Opava mu otevřela dveře do první ligy, ale skvělou formu získal až právě v Českých Budějovicích, kde se pomalu, ale jistě stává hvězdou. Jedno je však jisté. Jestli budou jeho výkony takto pokračovat nebo snad půjdou ještě nahoru, myslím, že jméno Pavel Šulc neslyšíme naposledy a rozhodně má ještě co ukazovat.

 

Co myslíte, vrátí se po konci hostování v Českých Budějovicích do Plzně a dostane od trénera Guľy šanci za Plzeň?

Reklama