Reklama
Loading...
Reklama

Klub z města automobilů prodloužil se čtyřiatřicetiletým brankářem Janem Šedou kontrakt o další rok. S tímto 190cm vysokým hráčem, jenž je po zraněném osmatřicetiletém Marku Matějovském druhý nejstarší člen mladoboleslavského týmu, podepsali Středočeši smlouvu do konce června 2021.

„Jsem rád, že jsme uzavřeli kontrakt s Honzou Šedou, zkušeným brankářem, který v Mladé Boleslavi opakovaně pomohl klubu v těžkých situacích a dnes by už měl být tím správným mentorem pro naše mladé brankáře v áčku i béčku a svými zkušenostmi by jim měl pomáhat ve sportovním růstu na prvoligovou úroveň,“ prohlásil při podpisu čerstvého kontraktu Josef Dufek, prezident klubu na webových stránkách.středočeského celku.

V aktuální sezoně odchytal zkušený gólman 15 ligových zápasů, z toho 6 vítězných. Připsal si 4 čistá konta a za svá záda pustil 23 přesných střel soupeřů. Mezi třemi tyčemi stál také v druhém a třetím předkole Evropské ligy proti kazašskému Ordabasy a rumunské FCSB.

„Nová smlouva je pro mě samozřejmě pocta a nad jejím podepsáním jsem se nemusel dvakrát rozmýšlet. Věřím, že předvedu ještě spoustu dobrých výkonů, Je pravda, že patřím k nejstarším hráčům dnešního týmu a věřím, že stále mám a budu mít mančaftu co předávat ze svých zkušeností,“ reagoval samotný hráč.

Jan je odchovancem pardubického fotbalu a do Mladé Boleslavi přišel v mládežnickém věku. Postupně se propracoval do kádru prvního mužstva , kde kryl záda boleslavské ikoně Miroslavu Millerovi. Dále působil v FK Teplice (podzim 2017), ale také okusil zahraniční angažmá. Krom nizozemského RKC Waalwijk (2013-14), si také vyzkoušel exotickou indickou ligu za FC Goa (2014).

Reklama