Reklama
Loading...
Reklama

Mladá Boleslav vstupovala do utkání se Slováckem z pozice čtvrtého týmu tabulky. Zápas tak pro ni byl velice důležitý, protože stále může bojovat o účast předkola v evropských pohárech. A to by pro středočeský tým byl určitě velký úspěch.

Dobrý start Slovácka okořeněný gólem

Od začátku utkání jakoby si to ovšem hráči Boleslavi ani neuvědomovali. Slovácko totiž začalo poměrně útočně a už ve čtvrté minutě dokázalo po rohu vstřelit první gól zápasu. Havlíkův centr přitom na první pohled nevypadl zrovna povedeně. Ve vápně ho ovšem ještě srazil Reinberk naběhnuvšímu Pavlovi Juroškovi a ten tvrdou střelou zavěsil míč do branky Mikulce.

Takový začátek si asi ani trenér Mladé Boleslavi David Holoubek nepředstavoval. Bohužel v průběhu prvního poločasu situace na hřišti nevypadala o nic lépe. Daleko zajímavěji hráli hosté ze Slovácka, jenž se dostávali i do dalších šancí. Už v 9. minutě musel třeba Mikulec vyběhnout proti Kvasinovi, který by se jinak ocitl ve vápně sám.

Nádhernou střelu vyslal na brankáře domácích z přímého kopu Havlík. Mikulec ji jen tak tak vytáhl na roh. Do další šance se dostal opět Kvasina, který dokonce překonal zmiňovaného brankáře, ale hodně pomalý míč stačil zakopnout Král. A ve 31. minutě dokonce Holzer orazítkoval na první pohled nepříliš nebezpečnou střelou břevno.

Černý nastavil volnější metr. Slovácko vůbec nefaulovalo

Během první půle mohli fanoušci vidět i několik tvrdších zákroků, rozhodčí Dalibor Černý ovšem žádný z nich přísněji neposoudil. Pokračoval tak v podobném duchu jako ve svém předešlém zápase Sparty se Slavií, kde toho rovněž docela hodně pouštěl. O poměrně výrazné převaze hostů tak rozhodly zejména dvě věci. Slovácko totiž ani jednou nefaulovalo a Mladá Boleslav nedokázala vystřelit přímou střelu na branku. Sice se v průběhu času začali domácí o něco více dostávat dopředu a teoreticky i hrozit, ale nikdy z toho nic nebylo. V druhé části tak museli něco výrazně změnit. Mladá Boleslav nastoupila do zápasu bez Marka Matějovské i Vasila Kušeje a očividně jim možná právě tito hráči chyběli.

Kušej přinesl do hry Boleslavi větší drive

Druhý jmenovaný totiž hned se začátkem druhého poločasu nastoupil na hřiště. Vedle něj se stal novým mužem na hřišti i Patrik Žitný. A právě díky Kušejovi se Boleslav začala daleko více dostávat do nebezpečných akcí. Jednu z těch nezajímavějších nedokázal právě zmíněný hráč proměnit po pěkném průniku obranou Slovácka.

Ale i hosté stále hrozili, i když v průběhu času vypadali čím dál unaveněji a spíše se soustředili na obrannou práci. Boleslav navíc i znovu střídala. Na hřiště přišel Suchomel, Pulkrab i Matějovský. A síla lavičky se ukazovala čím dál více. Mladá Boleslav měla v druhé části výrazně větší držení míče. Trochu jim ovšem ve finální fázi chybělo i štěstí. Značná část potenciálních šancí tak nakonec ani neskončila střeleckým zakončením.

Závěr utkání působil unaveně. Další branka už nepadla

V závěru už byla únava vidět na všech hráčích na hřišti. Přece jen se na ní projevovalo sluníčko a celkově poměrně teplé počasí. Další gól už tak nepadl a zápas nakonec rozhodla branka hned v úvodu utkání. Boleslav tak nepotvrdila výhru z minulého kola a celkově nepůsobila zase tolik nebezpečně. Výjimkou byl snad jen Kušej, ani on se ovšem nedokázal prosadit.

A to Slovácko nastoupilo do utkání bez trenéra Svědíka na lavičce, protože pykal za karetní trest. Ale kdo ví, třeba právě jeho nepřítomnost dodala týmu z Hané více chuti po vítězství? Navíc se v příští sezóně bude muset bez svého lodivoda obejít, protože už s jistotou z klubu odchází.

Poloprázdné tribuny i přes pěkné počasí

Za zmínku určitě stojí i (ne)návštěva v Lokotrans aréně. Na zápas totiž dorazilo pouze asi deset fanoušků ze strany hostů, celkově vypadaly ovšem i ostatní tribuny přinejlepším poloprázdně. Oficiální počet diváků se nakonec nevyšplhal ani ke dvěma tisícům. Zatímco tak na přední pražské kluby je prakticky každý zápas vyprodán, jinde zřejmě ani v pěkném počasí nechtějí fanoušci svého klubu chodit na fotbal. Navíc když jde o takto důležitý zápas.

0 0 hlasujících
Ohodnoť článek
Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
Pokud chcete odkázat na web, který souvisí s komentářem.
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Ukázat všechny komentáře
Reklama
0
Budeme rádi za vaše komentáře. Děkujeme!x