Reklama
Loading...
Reklama

Američani spolu s Mexikem a Kanadou by měli hostit světový šampionát v roce 2026. Bývalý šéf FIFA Sepp Blatter navrhuje, aby se turnaj z Kataru přesunul do Severní Ameriky.

Přidělení mistroství do Kataru provází nejen korupční aféra, kdy kvůli ní byl zadržen i bývalý předseda UEFA Michel Platini, ale další kontroverze jako to, že v létě jsou v Kataru až 50°C vedra, takže by se hrálo až v zimě. Při stavbě nových areálů taky zahynulo mnoho dělníků a některé zdroje dokonce mluví o otrokářství.

Sepp Blatter si v momentální době odpykává 8 letý trest od etické komise FIFA za korupci. V roce 2011 měl předat 2 milióny švýcarských franků předsedovi UEFA Michelu Platinimu za údajnou poradenskou činnost.

Blatter: „Německo by šampionát mohlo hostit, ale to by znamenalo, že by se znovu hrálo v Evropě. Evropa právě neměla být první volba. USA by taky mohli hostit za dva roky, místo za 6 let. Američané jsou schopní, není to složitá věc. Případně připadá v úvahu Japonsko, které taky podávalo žádost na pořádání. Naštěstí MS ve fotbale 2022 bude mít pouze 32 týmů a ne 48 jak prezident FIFY Infantino plánoval. Organizační práce tak nebudou větší jak v roce 2018.“

Pokud by se tak opravdu stalo a za dva roky by MS pořádalo USA, tak FIFA by musela hledat nového pořadatele pro MS v roce 2026.

Reklama