Reklama
Loading...
Reklama

Miloslav Machálek skončil na pozici hlavního trenéra Zbrojovky. Post hlavního kouče převzal jeho dosavadní asistent Richard Dostálek, který moravský celek vedl již v ročníku 2017/18. Na základě spekulací by mohl brněnský klub angažovat Jozefa Webera, který byl minulý týden odvolán z Mladé Boleslavi.

Brněnský tým informoval o změně na trenérské pozici na svých webových stránkách. Miloslav Machálek, který v letošní sezoně dovedl Moravany pouze k jediné výhře, v klubu končí. Pod jeho vedením se však Zbrojovka v loňském ročníku druhé ligy umístila na druhé pozici a postoupila do nejvyšší soutěže. Pouhé jedno vítězství v letošní sezoně a celkový zisk šesti bodů z jedenácti zápasů nicméně bylo pro brněnské vedení příliš. Moravský celek se nyní nachází na předposledním místě tabulky a má totožný počet bodů jako poslední Opava.

„Na základě dosavadních výsledků jsme se rozhodli pro změnu na pozici hlavního trenéra. Chtěl bych poděkovat Milošovi za odvedenou práci, výrazně nám pomohl k návratu do nejvyšší soutěže,“ uvedl pro klubový web sportovní manažer Zbrojovky Tomáš Požár.

Novinka o změně hlavního kouče Moravanů byla oznámena před dnešním dopoledním tréninkem. Brněnský klub povede dosavadní asistent Richard Dostálek, který Zbrojovku vedl jako hlavní trenér již v sezoně 2017/18, kdy své působení zahájil výhrou proti Spartě. V následujících utkáních však Brno pod jeho vedením nezískalo ani bod a Dostálek byl po pěti zápasech z pozice odvolán.

Dostálek si letošní premiéru coby hlavní trenér odbyde hned zítra při domácím utkání proti Slovácku. V letošním ročníku již byli odvoláni Stanislav Hejkal z Teplic a Jozef Weber, který minulý týden skončil v Mladé Boleslavi. Podle spekulací by se role hlavního kouče brněnského celku mohl ujmout právě Jozef Weber.

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama