Reklama
Loading...
Reklama

Má zkušenosti z Nizozemska nebo Dánska, zahrál si Evropskou ligu i Ligu mistrů a je několikanásobným vítězem české nejvyšší soutěže i domácího poháru. Útočníkovi Micku van Burenovi bude ale v létě tohoto roku končit smlouva se Slavií. Co bude dál? Prodlouží s ním sešívaní nebo se bude muset odebrat pryč? 

Přestupy českých fotbalistů do země tulipánů nejsou ničím nezvyklým. V Nizozemsku si zahráli takoví velikáni jako Galásek, Grygera nebo Chovanec a tamní fotbal si vyzkoušeli i mladí talenti jako Černý nebo Sadílek. Ovšem opačným směrem fotbalové přestupy tak silnou tradici nemají. 

Mick van Buren se v mládí pokoušel prosadit ve Feyenoordu Rotterdam, ale až v konkurenčním městském týmu Excelsior v sobě probudil talent na střílení gólů. V druhé lize nastřílel třináct branek za sezónu a čekal ho přestup do Dánska, kde na tři roky podepsal s Esbjergem. S týmem se mimo jiné probojoval mezi 32 nejlepsích klubů Evropské ligy. Když poté van Buren přicházel do českého prostředí vzbuzoval jeho přestup zasloužilé očekávání. 

Osmadvacetiletý hrotový útočník a rodák z nizozemského Ridderkerku si za své působení v českém fotbale vyzkoušel dva prvoligové kluby a do sítí soupeřů nasázel celkem patnáct branek. Vyniká zejména díky své bojovnosti a nebezpečným náběhům za obranu. Proto byl také často využíván jako žolík do závěrů vyrovnaných utkání. V létě minulého roku ho ale Slavia nejspíše z důvodu přetlaku na pozici hrotového útočníka poslala na hostování do Českých Budějovic. V dresu černobílých dostával na hřišti prostor, kterého by se ve Slavii nejspíše nedočkal. 

Po úspěšném podzimu v Budějovicích návrat do Slavie

Po podzimu se van Buren vrátil zpět do Edenu a začal bojovat o své místo v momentálně nejsilnějším týmu české ligy. A bojuje stále. Talenti Kuchta a Sima, Olayinka nebo zkušený Tecl jsou nadmíru kvalitní konkurencí. Trenér Trpišovský dával v průběhu jara van Burenovi prostor na křídle, ale tato pozice mu očividně neseděla a rozehrát se dokázal až v posledních zápasech zpátky na hrotu útoku. Jedním gólem se také podílel na nedávné demolici Plzně 5:1. 

Van Burena tak čeká rozhodujících pár týdnů, ve kterých se úkáže, zda s ním Slavia bude chtít počítat i do příští sezóny nebo zda se bude muset z Edenu stěhovat. V médiích se už v zimě řešil možný zájem z Plzně. Slavia má kromě momentálních útočníků navíc na hostování Petara Musu a Jana Matouška. V létě tak můžeme v útočných řadách sešívaných očekávat zajímavý boj o místo.

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama