Reklama
Loading...
Reklama

Nitriansky futbalový klub prežíva napriek všetkým problémom oveľa vydarenejšiu sezónu oproti minulému roku. Momentálne im patrí ôsma priečka a na postupové pozície pre skupinu o titul im chýbajú len 2 body. Nemalú zásluhu na tom má aj Michal Faško. V doterajšej sezóne nazbieral 7 gólov a 3 asistencie. Mimo Filipa Balaja (10+1) je najproduktívnejším Slovákom. V nasledujúcom rozhovore sa dozviete, čo všetko chce ešte dosiahnuť, aké má plány do budúcna, aj to aké má skúsenosti zo zahraničia.

Momentálne zažívaťe ty aj Nitra oveľa lepšiu sezónu, ako tomu bolo v minulom ročníku. Čomu prisudzuješ túto zmenu?

Vzhľadom na turbulentné leto, ktoré sme mali, sa celkom dobre vyskladal káder, niektorí chlapci, takisto ako aj ja sme zostali. Boli sme relatívne zohraný a pod trénerom Gerim sme boli dobre takticky a potom aj herne pripravený. Darilo sa nám aj v ťažkých zápasoch kde sme pozbierali body.

Aktuálne zažívaš štatisticky vydarenú sezónu, zapísal si si v rámci ligy 7 gólov a 3 asistencie. Je to vďaka tomu, že v taktike hrávaš vyššie v porovnaní s predchádzajúcou sezónou, alebo sú za tým aj iné okolnosti?

Určite pomohlo aj to, aj v ofenzíve som dostal väčšiu voľnosť a kreativitu. Takisto určite k tomu dopomohlo to, že na tréningu sa viac venujem streľbe a individuálnym činnostiam.

Faško repre
Faško v dresu slovenské reprezentace / Zdroj: TASR

Na druhú stranu Nitra v posledných 3 zápasoch vyšla gólovo aj bodovo naprázdno. Čím si vysvetľuješ takúto stratu formy, najmä, keď uvážime, že pred týmito zápasmi Nitra dokázala, zatiaľ ako jediné Slovenské mužstvo fantasticky poraziť Slovan na ich novom štadióne?

Hlavne je škoda, že po úspešnom zápase so Slovanom sme trocha kruto prehrali so Žilinou doma 0:3, kde hlavne prvý polčas bol výborný z oboch strán. Možno keby sme mali trochu viac šťastia, tak by sme išli do vedenia my a zápas by sa vyvíjal v náš prospech, aj keď je to ťažko predpovedať. Táto prehra nás možno trochu pribrzdila, bola veľmi krutá.

Samozrejme potom nasledovala Dunajská Streda. V Ružomberku bol hlavne prvý polčas z našej strany slabší. V troch zápasech sme nedali gól. Aj ja mám teraz asi také hluché obdobie, takisto ani mužstvo samotné nedáva veľa gólov. Určite na to vplývajú veci, ktoré sa píšu v médiách. Tiež skončil tréner Geri, čo je tiež bod, ktorý vplýva na tie výkony a nedá sa to prehliadnuť.

Mimo Slovenska si pôsobil aj v zahraničí. Konkrétne v Nemecku, Švajčiarsku a Česku. Ktorá z týchto skúseností ti dala do kariéry najviac? Aké sú podmienky v zahraničí v porovnaní so Slovenskom?

Je to asi také klišé, povedať, že každá táto skúsenosť mi niečo dala. Švajčiarsko bol môj prvý zahraničný angažmán. Mal som to opačne ako väčšina cudzincov, ja som mal raketový nástup. Zvyčajne hráč zo zahraničia potrebuje nejaký čas na adaptáciu. Ja som odohral prakticky celú prípravu a aj zopár úvodných kôl. Následne som sa v dôsledku zmien trénerov už do zostavy nedostal. Na druhú stranu som spoznal novú krajinu a nové mestá.

V Nemecku som veľa neodohral. Čo ma ale prekvapilo bolo, že klub spadol do 3. ligy a napriek tomu sa predalo 14000 permanentiek. Aj pri mojom podpise zmluvy stáli ľudia pred fan shopom a kupovali si ich. Každý týždeň sme mali nejakú akciu s fanúšikmi, alebo sponzormi. To bolo pre mňa nové.

Česko som bral prakticky ako Slovensko. Nepovažoval som to priamo za zahraničný angažmán. V podmienkach nebol nejaký veľký rozdiel. Samozrejme trocha finančný a takisto sme sa viac venovali regenerácii. No futbal tam bol podobný.

Zostaňme ešte chvíľu v Česku. Pôsobil si konkrétne v Karvinej, ktorá v tej sezóne bojovala o záchranu. Prispel si veľmi dôležitým gólom, pretože padol v odvetnom barážovom zápase a klub sa vďaka nemu udržal v lige. 

 

ČÍST VÍCE

 

Přečetli jste polovinu rozhovoru s novou posilou Liberce, Michalem Faškem. Chcete si ho dočíst celý? Klikněte na ČÍST VÍCE, rozhovor najdete na straně 20.

Související články:

Reklama