Reklama
Loading...
Reklama

Kyperské dobrodružství si může vyhodnotit jako úspěšné a s čistým svědomím vyrazit dál. Michael Lüftner získal s Omonií Nikósie společně s Janem Lecjaksem mistrovský titul a kvalifikoval se do Evropské ligy. Ta už se jej ale nebude týkat. Sedmadvacetiletý obránce se přesouvá do třetího celku maďarské ligy MOL Fehérvár.

Bývalý slávistický stoper na Kypru strávil dva roky, hostoval zde z dánského celku FC Kodaň. Manažer klubu Peter Christiansen tento transfer vidí jako přínosný pro obě strany. Klub si vydělá peníze z rozumného obchodu a hráč získá trvalé angažmá.

Lüftner zažil v Omonii velmi vydařenou sezónu. Byl stavebním pilířem základní sestavy, zahrál si skupinovou fázi Evropské ligy a získal titul již ze třetí země (český se Slavií, dánský s Kodaní).

Český stoper má skvělá defenzivní čísla. Specializovaný statistický server FBref vyzdvihuje například jeho 71% úspěšnost ve vzdušných soubojích.

V Maďarsku ho čeká tuhý boj v evropských pohárech. Féhérvár se díky třetímu místu v lize kvalifikoval do prvního předkola nově vzniklé Konferenční ligy a myslí si na postup do skupinové části.

Teplický odchovanec přestoupil v zimní přestávce sezóny 2016/17 do pražské Slavie, kde získal mistrovský titul a ještě v létě ho vykoupila dánská Kodaň.

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama