Doutníky Praha
Doutníky Praha Reklama
Loading...
Doutníky Praha
Reklama
FOTO: FK Teplice
Český fotbal

Mentální příprava je pro mě hodně důležitá. Spát chodím vždy ve 22:30, říká teplický Krunert

V Teplicích před pár lety odstartoval kariéru ještě jeden vlasáč s číslem 13 na zádech. Alex Král právě válí v anglickém West Ham United a druhý vlasáč Štěpán Krunert právě zažívá první starty v teplickém dresu. Tvrdá dřina a odříkání posunula Štěpána Krunerta z rozhoupané pozice na Dukle do ligy, a ještě k tomu do výběru lvíčat. Víte, jak probíhá spánková hygiena v podání vlašimského rodáka? Co vše stojí za posunem mladého záložníka? Nenechte si ujít následující rozhovor.

Ty ses během půlroku dostal z hráče, který neměl pevnou pozici v Dukle, až do ligy, kde sis vybojoval místo v reprezentaci do 21 let. Co se stalo? Byl tím hlavním impulzem trenér Pilný?

Když jsem tolik nenastupoval, tak jsem se snažil pořád na sobě pracovat a být připravený na příležitost, která se může vyskytnout. Pan Pilný přišel jako nový trenér a dal mi příležitost a důvěru, která mi moc pomohla. Za tu příležitost bych mu chtěl poděkovat. Poté se mi naskytla možnost jít hostovat do prvoligových Teplic, kde teď působím. Nasbíral jsem starty, podařilo se mi vstřelit gól a dostal jsem nominaci do reprezentace do 21 let, které si moc cením.

Jaký má vůbec Bohuslav Pilný přístup k hráčům?

Pan Pilný je férový chlap, který věci řekne na rovinu. Když se mu něco nelíbí, hned to řekne.

Pamatuješ si, jaká byla jeho první slova k tobě? Protože tvoje pozice v Dukle se rázem změnila a patřil jsi k důležitým článkům sestavy.

To si nepamatuji, ale jak jsem už zmiňoval, snažil jsem se být připravený na příležitost, která může přijít, a pan Pilný mi tu příležitost dal a já jsem se ji využil.

Dozvěděl jsem se, že jsi patřil mezi hráče, kteří využívali v Dukle mentálního trenéra. Co jste spolu nejvíce pilovali, pokud to není tajné?

Ano, v Dukle jsme měli k dispozici mentálního trenéra Rostislava Helštýna, se kterým jsem spolupracoval. Snažili jsme se vyladit mě, abych byl co nejlépe připravený na zápas. A poté jsme spolu ty zápasy rozebírali a hodnotili, jak jsem se v jednotlivých pasážích utkání cítil. Rostislav mi pomohl poznat více sám sebe a snažil se mi ukázat věci z jiného úhlu pohledu, než jsem je viděl já.

Vím o tobě, že se dost zajímáš o osobní rozvoj, ale co by sis neodpustil, je špatný spánek. Jaký je tvůj spánkový režim? Vypnutý telefon hodinu před spaním? Jak spí Štěpán Krunert?

Můj spánkový režim začíná večeří, po které už nic jiného nejím. Poté mi na telefonu pípne ve 21:30 večerka a vypnou se mi oznámení, zvuky a telefon se mi přepne do červeného režimu. Od té doby si nasadím červené brýle, které blokují modré světlo. Pak si 30 minut před spánkem dám magnezium a CBD kapky a ve 22:30 jdu spát. Snažím se každý den chodit spát ve stejný čas. Ještě k tomu všemu vždycky v pokoji vyvětrám a musím mít v místnosti tmu. Všechno si měřím svým chytrým prstýnkem Oura ring už druhým rokem. Spánek je pro mě klíčový a snažím se každý den dodržovat svůj režim, abych byl připravený na další den.

Jak vypadá tvůj zápasový den? Máš nějaký zvláštní režim, co se tyče stravy, mentální připravenosti atd.? Nebo to je z tohoto hlediska den jako obvykle?

 

ČÍST VÍCE

 

Právě jste dočetli polovinu rozhovoru s teplickým záložníkem Štěpánem Krunertem. Zaujal Vás? Celý ho najdete na straně 20 v nejnovějším vydání našeho magazínu!

Související články:

Reklama