Reklama
Loading...
Reklama

Český reprezentant Matěj Vydra prodloužil kontrakt v Burnley FC. Na Britských ostrovech útočník zůstane do června roku 2022. Anglický klub využil opci ve Vydrově dosavadní smlouvě, která by vypršela v létě příštího roku. Hráčův agent Ondrej Chovanec však tento krok nepřivítal, neboť se s hráčem snažili o změnu působiště.

Chotěbořský rodák přišel do Burnley v srpnu 2018. Za tento anglický celek nastoupil celkem k 47 zápasům a ze vstřeleného gólu se radoval v šesti případech. V základní sestavě však Vydra nastoupil jen šestkrát. Český reprezentant v Premier League nedostává dostatečný prostor, což byl podle agenta Chovance důvod, proč chtěl Vydra z klubu odejít.

„Věděli jsme, že Burnley má ve smlouvě opci a to s lepšími podmínkami pro Matěje. Tento krok chápeme, že se tím Burnley svým způsobem chrání, ale vedení ví, že dlouhodobě usilujeme o možnost odchodu. Matěj potřebuje novou šanci, potřebuje pravidelně hrát a to se mu v Burnley nedostane. Rozhodnutí uplatnit opci je tak velmi frustrující,“ uvedl Ondrej Chovanec na webových stránkách své agentury.

I přes to, že osmadvacetiletý útočník do zápasů nastupuje pouze sporadicky, Burnley Vydru nechce uvolnit. Již na začátku tohoto roku se český reprezentant ve spolupráci s agentem pokoušel o odchod. Anglický celek si ovšem chce českého hráče držet ve své organizaci, což dokazuje i dnešní prodloužení smlouvy, kterým si britský klub pojistil Vydru až do léta 2022.

„Za mého působení se klubu daří, hráli jsme v Evropě a jde nám to dobře v lize. Rozumím si se spoluhráči, je tu dobrá parta. Je dobré, že jsme se s rodinou mohli usadit, a že víme, že tu zůstáváme další rok, neměl jsem však možnost rozhodnutí klubu ovlivnit,“ oznámil Matěj Vydra pro klubový web.

V tabulce Premier League náleží Burnley 17. příčka a má pouhých pět bodů. V letošní sezoně se anglickému celku poprvé podařilo vyhrát na začátku tohoto týdne, kdy porazil Crystal Palace jednogólovým rozdílem. Matěj Vydra však zůstal jen na lavičce a do utkání nezasáhl. Zůstává otázkou, zdali v následujících měsících bude trenér Sean Dyche stavět českého útočníka častěji.

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama