Reklama
Loading...
Reklama

Největším zdrojem české radosti v rámci anglické Premier League jsou nyní jednoznačně Tomáš Souček a Vladimír Coufal působící ve West Hamu United. Stali se z nich důležití členové základní sestavy a jsou výrazně podepsáni pod výjimečnou sezonu “kladivářů”. Tým, jež nedávno bojoval o záchranu, usiluje o účast v evropských pohárech a ti největší optimisté mluví o samotné Lize mistrů. Na záda se týmu z východního Londýna dívají v tabulce kluby jako Tottenham či Liverpool. Nyní se však vyplatí sledovat i statistiky zápasů Burnley. 

Tým z města v hrabství Lancashire je již třetí sezonu zaměstnavatelem českého útočníka Matěje Vydry. Do týmu přicházel v srpnu 2018, přičemž v předchozích letech prožíval především hostování v týmech druhé anglické ligy. V jeho životopise tak můžeme evidovat týmy jako Reading či West Bromwich Albion. Časy nejistoty měla ukončit čtyřletá smlouva v Derby County, kam jihlavský odchovanec přestoupil v roce 2016. Nejednalo se tým z nejvyšší anglické soutěže, ale Matěj Vydra zde podepsal smlouvu na čtyři roky. Měl pomoci k vzestupu klubu, jež patřil v sedmdesátých letech k hlavním symbolům fotbalové Anglie. Tehdy prožíval nejslavnější období.

Stal se z něj šestý nejdražší hráč v české historii a na jeho profesní a výkonnostní růst jistě napjatě čekal i trenérský štáb české reprezentace. Těm svými výkony dělal radost. Jeho čtyřletá smlouva nebyla naplněna, protože se objevil zájemce z nejvyšší soutěže. 7. srpna 2018 přetáhl Matěj Vydra poprvé přes hlavu dres Burnley. V prvním ročníku obsadil se svým týmem patnácté místo a s loňskou zvláštní sezonou se tým loučil na desáté pozici. Statistiky Matěje Vydry však moc radosti nepřinesly. 

Jeho herní vytížení neustále klesalo a se svým agentem Ondrejem Chovancem opět řešil možnost změny dresu. Tu však znemožnil samotný klub. Uplatnil opci zmíněnou v původní smlouvě a ta o jeden rok prodloužila stávající kontrakt. Hráčův agent označil prodloužení smlouvy jako nemilé překvapení. Ondrej Chovanec otevřeně mluvil o hledání nového řešení. Těžko se tak dalo odhadnout, jaká bude jeho faktická pozice v rámci týmu, jež v Premier League momentálně vidíme na patnáctém místě.

V posledních zápasech však prožil Matěj Vydra řadu příjemných momentů. Přihrávkou přispěl k vítězství 2:1 na hřišti Evertonu a gólem pomohl k důležitému bodu v zápase s Leicesterem. Gól na hřišti Southamptonu bohužel k bodovému zisku nestačil, ale Matěj Vydra o sobě opět dal vědět. Je tedy možné, že se shodne se svým agentem na scénáři setrvání u stávajícího zaměstnavatele. Když se podíváme na jeho pestrý životopis, musí být jasné, že Matěj Vydra už nemá zájem o přílišné cestování. V současné době dělá mnohé pro to, aby mohl déle setrvat na jednom místě.    

 

ČÍST VÍCE

Související články:

  • Dostane Václav Hladký šanci ve vyšší soutěži?
  • Matěj Vydra by přece jen mohl v Anglii zůstat
  • NOVÉ ČÍSLO MAGAZÍNU – Strážci svatyně
  • Reklama