Reklama
Loading...
Reklama

V Premier League nastupuje jen sporadicky a když už pořádně, tak jen v pohárových zápasech. Matěj Vydra to nemá tuto sezónu v Burnley jednoduché. Není divu, že se množí spekulace o jeho brzkém odchodu z Anglie. Tam by však podle posledních zpráv mohl nakonec zůstat.

Anglický Twitter ovládly zprávy o tom, že Watford kontaktoval svého bývalého útočníka a chtěl by ho na hostování přivést do svých řad. Se zprávou přišel i renomovaný server The Athletic.

Burnley by ovšem preferovalo přestup natrvalo, což může jednání zkomplikovat. Pro Vydru by to každopádně znamenalo návrat do Championship, kde působil dlouhá léta v hned několika klubech. A Watford patřil mezi ty nejúspěšnější.

Vydra Watford
Matěj Vydra by se mohl vrátit do klubu, ve kterém dříve zářil / Zdroj: Watford

Na výběr by bylo

S celou situací však může zamávat ještě jedna nabídka. Ve hře je totiž stále výměna českého reprezentanta z Burnley za útočníka druholigového Bournemouth, Joshuu Kinga. S touto informací přišel před pár dny server Football League World.

S Vydrou se to má teď tak, že zájem o jeho služby rozhodně je. Už se o ně hlásila například bundesligová kometa Union Berlín.Tajemstvím pak není ani touha sportovního ředitele Sparty, Tomáše Rosického, přivést reprezentačního útočníka na Letnou.

O to se, i když jen ve formě hostování, snažil už v loňském lednovém přestupovém období. Burnley se tehdy ovšem zranil jiný útočník a požadavky klubu tak byly podle Rosického slov nedosažitelné.

Jisté je to, že Vydra potřebuje dostat důvěru a prostor na hřišti. Potřebuje hrát. A to mu aktuální anglický zaměstnavatel nedokáže dát.

Vydra proti Fulhamu
Proti Fulhamu odehrál po delší době větší zápasovou porci / Zdroj: Burnley

Nechtěné prodloužení smlouvy

Nepříjemného zaskočení se český hráč dočkal na konci listopadu, když vedení anglického celku využilo klauzule na prodloužení smlouvy. Tehdy dal jasně najevo, jak se ohledně celé situace cítí.

„Prý mě potřebuje, protože jsem jiný typ útočníka než ostatní. Trenér mi říkal, že všechno na tréninku dělám správně, chválil mě za nasazení. Ale pak řekl zajímavou věc: že prý se málo usmívám. Tak nevím… Je to těžký boj,“ vysvětlil Matěj Vydra na reprezentačním srazu.

Rozhořčení a šok tehdy neskrýval ani jeho agent Ondrej Chovanec.

“Pro nás je to velké a nemilé překvapení. Tento krok chápeme, že se tím Burnley svým způsobem chrání, ale vedení ví, že dlouhodobě usilujeme o možnost odchodu. Matěj potřebuje novou šanci, potřebuje pravidelně hrát a to se mu v Burnley nedostane,” vysvětlil pro agenturní web.

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama