Reklama
Loading...
Reklama

Před dvěma a půl roky vyšel Matěj Kovář vstříc dobrodružství a velké zkušenosti na Britské ostrovy. Prošel si i reprezentačními mládežnickými kategoriemi od U19. A před začátkem sezóny se vydal poprvé vstříc dospělému fotbalu. 

V letním přestupovém období se rozhodlo, že se Kovář posune výš, co se týče kategorií. Kvůli pandemii se vše prodlužovalo, ale nakonec vše dopadlo podle představ českého brankáře.

Dohodly se podmínky a mladá naděje se vydala na hostování do League one, což je třetí anglická liga. Do svého kádru ho přivedl tým ze Swindonu. Nováček soutěže potřeboval posilu na post brankáře, jelikož jejich jednička z minulé sezóny, Steven Benda, se vrátila do svého domovského klubu ze Swansea.

Dvacetiletý Kovář ihned začal nastupovat v základní sestavě a odchytal tři čtvrtiny možných zápasů. Týmu se bohužel nedaří a na statistikách českého gólmana to šlo znát. V 18 zápasech vychytal pouze jednu nulu a inkasoval 35 branek. Anglický klub se aktuálně nachází na předposlední příčce tabulky.

 

Matějovo působení ve Swindonu bylo tedy předčasně ukončeno. Vrací se zpět do Manchesteru United, kde by se měl zapojit do přípravy s U23. Už teď se ale mluví o tom, že by měl druhou polovinu sezóny strávit na dalším hostování. Jen se zatím ještě neví kde.

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama