Reklama
Loading...
Reklama

Nejprobíranější otázkou mezi českými fotbalovými brankáři jsou pravděpodobně další kroky reprezentační jedničky Tomáše Vaclíka v příští sezoně. Jeho smlouva v Seville se pomalu naplňuje a například vyřazení svého týmu německou Borussií Dortmund sledoval pouze z lavičky. Nedávno se například mluvilo se o možném návratu ze španělské Andalusie zpět do Sparty, kde před cestou po fotbalové Evropě slavil mistrovský titul. Nyní se však může začít řešit zajímavá otázka jednoho z možných nástupců nyní působícího na Slovensku.

Brankář reprezentační “jedenadvacítky” Martin Jedlička totiž ladí formu na evropský šampionát, kam vstoupí “lvíčata” zápasem s Itálií. Již nějakou dobu tak činí v dresu Dunajské Stredy, přičemž sezona z pohledu celého týmu vypadá celkem podařeně. Nachází se na druhém místě tabulky, přičemž na vedoucí Slovan Bratislava ztrácí deset bodů a myšlenky na mistrovský titul tak již patrně nemá. Na třetí Žilinu má však Jedličkův tým sedmibodový náskok a čtvrtá Trnava na Dunajskou Stredu ztrácí dokonce devět bodů. Martin Jedlička tak může podle všeho již teď mluvit o velmi úspěšném angažmá. Jak moc se odrazí na jeho reprezentační formě?

Pro hlavního trenéra týmu U-21 Karla Krejčího představuje jednu z hlavních jistot. Má celkem pravidelné vytížení a porovnání s některými kolegy celkem dost zkušeností. Odchod na Slovensko se v tomto ohledu jeví jako pověstná “trefa do čeného”. Fanoušci v České republice se na tuto soutěž často dívají “skrz prsty”, ale Martin Jedlička je v situaci, kdy je důležité pravidelné herní vytížení. To může ve výsledku přinést i český fotbalový comeback.

Martin Jedlička dělal první fotbalové krůčky v Příbrami, kde najdeme několik trenérských osobností proslulých koncepční prací s mládeží a výsledky jejich práce dnes můžeme vidět i daleko za našimi hranicemi. V případě Martina Jedličky se tento fakt projevil tím, že si ho do svých služeb vyhlédla ještě v mládežnických letech Sparta. Brankářský talent začal na Letné žít jeden svůj fotbalový sen. Ten sparťanský se mu však v kádru nejúspěšnějšího českého klubu nesplnil a atmosféru nejvyšší domácí soutěže ochutnal až jako brankář Mladé Boleslavi. Tam však nakoukl pouze do jednoho ligového zápasu a přišlo stěhování na Slovensko.

Tam zatím odehrál největší část své profesionální fotbalové kariéry. Nechť vše potvrdí i u českých “lvíčat”, s nimiž se bude blížícím se turnajem loučit. V národním týmu této věkové najdeme několik zajímavých jmen. Zajímavá budoucnost se větší hráčům jako Adam Hložek, Ladislav Krejčí či Patrik Hellebrand. Bude dobře, když i Martin Jedlička pošle jasný vzkaz starším brankářským kolegům s bohatými zahraničními zkušenostmi, ať ho berou vážně. Možná se opět blíží doba, kdy budou příbramští trenéři ještě více hrdí na svou práci.   

ČÍST VÍCE

Související články:

  • Slovan se může začít chystat na léto
  • MAGAZÍN – Kluby mladé krve
  • Reklama