Reklama
Loading...
Reklama

První jarní zápas dresu druholigového německého Würzburgu má za sebou někdejší sparťanský záložník Martin Hašek. Do zápasu s Düsseldorfem naskočil v základní sestavě a odehrál 87 minut. Stále se však pouze o začátek cesty zpět do standardního fotbalového režimu. V jarní části druhé nejvyšší německé soutěže má navíc před sebou Würzburg velmi těžký úkol. 

Do děje tohoto zápasu Martin Hašek nejvýrazněji promluvil těsně před koncem prvního poločasu. Po jeho přihrávce vstřelil Ridge Munsi vyrovnávací gól a nastartoval cestu za vítězstvím 2:1. Toho hráči dosáhli v zápase s klubem, jež má v současné době myšlenky na postup do nejvyšší německé fotbalové soutěže a sebevědomí Würzburgu tak muselo být vítězstvím patřičně posilněno. Ten má totiž pro jaro úplně jiné starosti. Nachází se na posledním místě tabulky a ztrácí čtyři body na příčku znamenající záchranu před malou fotbalovou katastrofou. 

Martin Hašek může na jaře zažít i konfrontaci s tradičními německými kluby jako Hamburger SV či 1. FC Norimberk. Jedná se pochopitelně o povedenější scénář než sólové kroužení po pražském tartanu. Pohybuje se v prostředí, jež má ze sportovního hlediska určitou úroveň a nebude se navíc nacházet pod přílišným dohledem českých médií, kterého si díky své kauze užil za poslední rok skutečně hodně. V rodné zemi je stále brán především jako člověk, jež vyvolal otevřenou válku s největším českým klubem a podle mnohých se jedná o předem prohranou bitvu. 

Pokud Martin Hašek v německé zkoušce obstojí, pozvedne si sebevědomí před pokračováním sporu s klubem, v němž prožil své fotbalové začátky. On a jeho okolí mají nyní za cíl dostat celý spor se Spartou na mezinárodní pole, kde cítí mnohem větší šanci na úspěch. Českého záložníka prezentují jako statečného bojovníka, jenž může ukázat cestu i dalším hráčům, aby se nebáli klubovým funkcionářům důrazněji naznačit svou nespokojenost.

Výsledek Würzurgu v bitvě o záchranu v 2. Bundeslize může mít skutečně velký vliv na další Haškovo fotbalové účinkování. Město v Bavorsku považuje jistě pouze za přestupní stanici na cestě ke světlejším okamžikům jeho kariéry. Vyšší touhy a ambice mu ostatně nařizuje už jeho příjmení. O patřičnou výjimečnost vždy usilovali jeho otec na fotbalovém hřišti i strýc Dominik na hokejových kolbištích.

Je nad slunce jasné, že případné další angažmá si bude Martin Hašek hledat v zahraniční soutěži. Bude se tak dít i z důvodu jiného vnímání celé kauzy jeho rozchodu se Spartou. Ta musí jeho současné účinkování pozorně sledovat. Pokud se mu v dalších zápasech dařit, začnou ho více vnímat i německá média a jistě se ho budou ptát i na jeho verzi příběhu divokého loučení se Spartou.

V České republice se dostává na veřejnost především ta sparťanská. Jeho někdejší zaměstnavatel se podle všeho chystá na verzi soudu v civilněprávní rovině v České republice. Martin Hašek a jeho spolupracovníci mají za cíl dostat vše na evropskou úroveň. Mezinárodní fotbalová judikatura vnímá vše poněkud jiným způsobem a dává záložníkovi větší šanci.  Vyjadřováním do zahraničních médií by si Martin Hašek prováděl zajímavé PR a možná i fanoušci v Česku by najednou celou věc vnímali jako mnohem složitější, než se zdálo na začátku.

Za týden čeká tým českého středopolaře zápas s dalším týmem s ambicemi postoupit do nejvyšší německé soutěže. Würzburger Kickers budou cestovat na hřiště Fürthu. Do bitvy se čtvrtým týmem tabulky půjdou v roli outsidera, ale s vědomím, že již není kam uhnout. To samé platí i v případě samotného Martina Haška. O druhou německou ligu by se měl na jaře český fanoušek zajímat. Na jaře zde bude pokračovat jeden zajímavý fotbalový příběh.    

ČÍST VÍCE

Související články:

  • Martin Hašek straší Spartu a zároveň lže sám sobě
  • Byl Hašek na Spartu připraven?
  • NOVÉ ČÍSLO MAGAZÍNU
  • Reklama