Reklama
Loading...
Reklama

Sága (ne)odchodu Martina Hašek ze Sparty se táhne už od začátku tohoto kalendářního roku. Až nyní však do ní skutečně promluvil její hlavní aktér. Nezaměstnaný fotbalový záložník ze slavné sportovní rodiny přináší svůj pohled na věc. Trhliny ve vazbách mezi níc a Spartou prý mají mnohem hlubší kořeny a jeho harakiri bylo jen jejich logickým vyústěním. Kde však udělal chybu on? A dokáže si vlastně své chyby uvědomit? Nepohybuje se nyní záložník vlastně v začarovaném kruhu?

 

Už máme za sebou první fotbalové soudní stání, v němž jde o desítky milionů korun a o prestiž fotbalové Sparty i samotného hráče. O něho teď nikdo přílišný zájem nejeví. Údajní zájemci z Turecka, mezi něž měl patřit i slavný Besiktas Istanbul nyní nemají jednání o jeho příchodu na pořadu dne, přestupová okna se pomalu zavírají. Jeho zimní vabank mu nevyšel a i vzhledem k vnějším okolnostem, bude těžko hledat novou etapu své kariéry. Lehce poškozená prestiž Sparty je proti tomu malichernost. 

Když přicházel Martin Hašek z Bohemians, byla mu prý slíbena pozice “osmičky”. Na té jsme ho však prakticky neviděli a už někde tady začala vznikat jistá propast mezi hráčem a historicky nejúspěšnějším českým klubem. Posléze prý přicházely ze strany Sparty znaky chování hraničící až se šikanou. Hráč mluví o nezajištění slíbených ideálních kopaček smluvní značky Nike či nezajištění sporttestru pro individuální přípravu. Nejvíce při svém hodnocení situace skloňuje Martin Hašek jméno Tomáše Rosického a to může Spartě v této chvíli možná nejvíce uškodit.

Bývalý reprezentační kapitán má neustále v českém fotbale pověst “pana dokonalého”, jež je fakticky nedotknutelný. Ze strany Martina Haška je nyní prezentován jako jeden ze spouštěčů celé této kauzy. Těžko nyní říct, na čí straně je pravda, ale Tomáš Rosický se nyní může dostat pod větší drobnohled fanoušků a médií. I on prý předváděl nestandardní praktiky v podobě stanovení výstupní klauzule bez vědomí hráče, což velmi omezilo jeho manévrovací prostor při hledání případného nového angažmá v zahraničí, které bylo zjevně jediným východiskem z celé situace.

Když se Martin Hašek již připravoval se sparťanským B- týmem, objevil se nový zájemce o jeho služby v podobě izraelského klubu Maccabi Haifa. Ve městě pod horou Karmel mohl Marin Hašek zapomenout na celou kauzu a mohlo ve výsledku dojít k relativně klidnému definitivnímu rozchodu se Spartou. Hráč se již vydal do Izraele a vše bylo prezentováno jako cesta na vyřešení formalit a podepsání smlouvy. To však nedopadlo. Finanční představy o smlouvě se u obou stran výrazně rozcházely a někdejší hráč Bohemians se vrátil do Prahy jako fakticky nezaměstnaný. 

Martin Hašek si dnes podle svých slov vyčítá to, že si nenechal zaslat předem smlouvu v písemné pobodě.Vedení Haify již nejevilo ochotu diskutovat o finálové podobě smlouvy a Haška tak čekal návrat do Prahy, což jistě nemile překvapilo i Spartu. Zde si však hráč musí uvědomit, že mě velmi omezený prostor pro manévrování. Nacházel se ve sportovním i časovém presu a vzhledem k pošramocené image určitě nemohl počítat s prostorem pro licitování.

Nyní se tedy musí spokojit s individuální přípravou a neví, co bude dál. Ze svých nároků bude pochopitelně muset slevit, ale vzhledem k jeho výrokům mám jisté pochybnosti o tom, že je toho schopen. Z některých jeho výroků plynou pochybnosti o tom, že si je vědom své aktuální pozice. Před dalším soudním stáním se mu však minimálně jistě povedlo rozhodit Spartu, kterou dostal z pozice pouze poškozeného. Kolik je pravdy na Haškově tvrzení o sparťanském chování nyní nevíme, ale Sparta musí počítat s povinností mnohé vysvětlovat.   

Související články:

  • Byl Hašek na Spartu připraven?
  • Konec Haškovy ságy?
  • Reklama