Doutníky Praha
Doutníky Praha Reklama
Loading...
Doutníky Praha
Reklama
Hašek Wisla Plock
FOTO: Wisla Plock
Český fotbal, Zahraničí

Martin Hašek se vrací na evropskou scénu. Možná dostane poslední šanci

Kauza někdejšího záložníka pražské Sparty patrně jednou vstoupí do dějin jako modelová ukázka snahy hráče bojovat se svým klubem. Tento boj však minimálně na českém právním poli prohrál a z hlediska sportovního se vytratil z povědomí fanoušků. V jeho podání jsme viděli také několik pokusů o návrat, ale ten se nikdy v plném rozsahu nekonal. Nyní přichází polská výzva a může se jednat o jeden z posledních pokusů o jistý restart. Jeho pochybný konec v Turecku přináší ještě další pochybnosti. Nastane pozitivní zlom v jednom z tradičních polských měst.

V České republice si už patrně nikdy nezahraje

Haškův zvláštní příběh se začal psát na začátku roku 2020, kdy odmítl odcestovat se Spartou na soustředění ve Španělsku, otevřeně ventiloval svůj zájem Letnou opustit a následně jednostranně rozvázal smlouvu. Obě strany jsou od té doby v soudním sporu. Během té doby si v souvislosti s Martinem Haškem můžeme vybavit nedotažené angažmá v izraelském Maccabi Haifa, během jednoho dne se potvrdilo a zároveň zrušilo jeho angažmá v Opavě, půlrok strávil v německém druholigovém Würzburger Kickers a poslední rok a půl Martin Hašek přebýval v tureckém Erzurumsporu, s nímž se marně pokoušel o návrat do nejvyšší soutěže. Hledání nové výzvy se tak jeví jako pochopitelné. V české nejvyšší fotbalové soutěži se ale pochopitelně konat nebude. 

Strana Martina Haška prezentuje celou situaci jako boj s větrnými mlýny, ale většina lidí mluví o tom, že hráč celou situaci špatně vyhodnotil a lidé z jeho okolí prostě přecenili své schopnosti. Zvláštně vypadá také jeho konec v Turecku. Za jeho zájmem dosavadního zaměstnavatele opustit měly stát prý psychické potíže. Vrací se nyní mnohem blíž své rodné vlasti. Zahraje si nejvyšší soutěž v polském klubu Wisla Plock, který má již z minulosti zkušenosti s českými hráči. Dres tohoto týmu oblékali například Patrik Gedeon, Tomáš Došek nebo Josef Obajdin. V jejich případech se však nejednalo o angažmá na zlomu jejich kariéry. 

Zdroj: AC Sparta Praha

Co vlastně můžeme od záložníka čekat?

S výjimkou jména Haškova momentálního chlebodárce jsme toho o záložníkově osudu mnoho nevěděli a sledovali jsme v souvislosti s ním především dění mimo hřiště. Nyní bude hrát záložník poprvé od svého konce ve Spartě nejvyšší soutěž a dá se předpokládat, že bude fanouškovskou obcí z hlediska sportovního mnohem více sledován. Může se jednat o možná nejzajímavější české angažmá v Polsku. V souvislosti s Martinem Haškem se pravděpodobně koná asi poslední reálný pokus o patřičný fotbalový restart poté, co spáchal na Letné ono zvláštní fotbalové harakiri.

Na podzim oslavil Martin Hašek sedmadvacáté narozeniny a nachází se tak ve věku, kdy by měla jeho hráčská kariéra stoupat k vrcholu. Místo toho řeší otázku, zda jeho působení v profesionálním fotbale již fakticky neskončilo. Nyní přichází do tradičního polského klubu, který však prožívá velmi nepovedený vstup do fotbalového jara. Ze čtyř zápasů totiž tým nezískal ani bod a nachází se na desátém místě tabulky. Martin Hašek podepsal smlouvu do konce sezony, přičemž její součástí je možnost prodloužení. Pokud se Haškovi povede polské jaro, může dostat naději na nějakou další zajímavou výzvu. I individuální výzva pro Martina Haška může pomoct jeho novému týmu k vylepšení pozice v tabulce. 

Reklama