Reklama
Loading...
Reklama

Různá (ne)angažmá Martina Haška představují v rámci tohoto končícího roku už celkem slušně zamotaný příběh, během něhož se jeden z tahounů sparťanské hry stal nezaměstnaným a dle některých svých vyjádření je připraven i na to, že si již nikdy do míče na profesionální úrovni nekopne. To by nebyla škoda jen pro něj, ale pro celý český fotbal. Celou věc zvýrazňuje i to, že v ní figuruje nejúspěšnější tuzemský fotbalový klub a dění v něm berou často lidé jako jeden z důležitých odrazů místní fotbalové reality. Dají se předpokládat velké soudní tahanice, ale nyní se možná blíží i jedna zpráva v čistě sportovním smyslu. Martin Hašek se prý ocitl v hledáčku druholigového německého týmu Würzburger Kickers.

V listopadu byl Martin Hašek blízko angažmá v Opavě, ale ta se nakonec lekla rizika v podobě více než dvacetimilionové pokuty za porušení smlouvy se Spartou a pokračoval tak napínavý scénář tohoto zvláštního příběhu. Všechny fanoušky celé toto intermezzo utvrdilo v tom, že záložníkovo pokračování na české fotbalové scéně se jevi v podstatě jako nemožné. Ostatně jeho usilování o odchod do zahraničí představovalo hlavní spouštěč celé této kauzy. Kdyby se vše odehrálo podle jeho představ, mohl si dnes vydělávat v maďarské Budapešti či izraelské Haifě. To, jak s celou věcí syn někdejšího reprezentačního záložníka naložil a jak se jeho představy míjely s fotbalovou realitou, je druhá věc.

Různé zahraniční scénáře se posléze objevovaly i v době, kdy už Martin Hašek se Spartou žádné vazby neměl. Jeho okolí dokonce mluvilo o zájmu slavného Besiktase Istanbul a Turecko se za této situace jevilo jako jedna z možných destinací pro jeho další fotbalové účinkování. Možná představují tyto spekulace i jistou část hráčova PR před veřejností, která jeho tahanice se Spartou sleduje. 

Nyní by však mohl provést jistý restart své kariéry mnohem blíže svému domovu. Tým z malého bavorského městečka hraje v současné době druhou nejvyšší německou soutěž a když se podíváme na celkový kontext doby, jednalo by se ještě velmi příjemné prozatimní rozuzlení celého příběhu.

Německá strana za současné situace nebude příliš řešit všechny aspekty jeho záhadného konce ve Spartě a následné dění. Würzburger se nachází na posledním místě tabulky druhé nejvyšší německé soutěže a jeho šance na záchranu se dostávají spíše do rovin teorie. Fanoušci rádi uvidí jakékoliv světlo na konci tunelu. V jistém smyslu mohou dvě beznadějné situace splynout v jednu.

I s tímto faktem musí Martin Hašek svědomitě pracovat. Pokud by jeho případný fotbalový comeback byl spojen se sestupem, znamenalo by to další poškození jeho fotbalového životopisu bránící jeho dalšímu fotbalovému rozvoji (pokud se ještě nějaký bude konat). Na pozici týmu, jež by si zahrál po základní části alespoň baráž o druhou nejvyšší soutěž, ztrácí Würzburger sedm bodů.

Je tomu více než jedenáct měsíců, co Martin Hašek neodcestoval s letenským týmem na soustředění a nedokážeme tak nyní odhadnout jeho výkonnost. Herní praxe mu však logicky chybět bude. Slyšeli jsme však za celou tuto dobu velmi málo vyjádření přímo z jeho úst. Úlohy hlavního mluvčího se zhostil jeho otec Martin Hašek starší a právnička Markéta Haindlová. Oba působí velmi jistě a jsou podle vlastních slov připraveni dostat celý spor na mezinárodní úroveň. Bitva se Spartou se zdála jako předem prohraná, ale jejich sebevědomí zatím nekleslo. 

Martin Hašek mladší během této doby získal cejch rozmazleného puberťáka, jemuž chybí pokora. Tohoto cejchu se bude velmi těžko zbavovat a za současné situace to může dokázat pouze na hřišti. Pokud dostane z Německa zmíněnou šanci nesmí jí pohrdnout. Čas je z tohoto pohledu až příliš drahý.

ČÍST VÍCE

Související články:

  • Martin Hašek straší Spartu a zároveň lže sám sobě
  • Haškovo fotbalové parte a rozkol ve fotbalové Opavě?
  • Reklama