Reklama
Loading...
Reklama

Poté, co syn vicemistra Evropy z Anglie z roku 1996 neprodloužil loni na podzim smlouvu ve Spartě, vydal se bojovat o své místo na slunci do švýcarského Lucernu. V zahraničí do té doby prožil jen krátkou epizodu ve slovenské Senici. Vzhledem k věku tak měl patrně jednu z posledních příležitostí získat slušné zahraniční angažmá. Vydal se do klidného Švýcarska a doufal v novou motivaci.

Lucern můžeme velikostí přirovnat třeba ke slezské Opavě. Nemluvíme tak o žádném velkoměstu. Ve Švýcarsku je dnes významné hlavně tím, že představuje společně s Lausanne sídlo federálního soudu. Mluvíme však o městě hrajícím jednu z hlavních rolí při psaní švýcarských dějin. Martin Frýdek zde dostal za úkol pokračovat v psaní svého fotbalového životopisu.

Dvouletou smlouvu zde podepsal v říjnu loňského roku. Jednalo se o risk vlastně již kvůli celkové společenské situaci a dlouho to vypadalo, že minimálně ze sportovního hlediska přinese tento ročník jisté zklamání. Během posledních pěti let se dostal tým Martina Frýdka dvakrát na třetí místo tabulky. Myšlenka ohrozit pozice Young boys Bern či Basileje však rozhodně nepřicházela. V tomto ročníku však zůstal za očekáváním a v domácí soutěži mu patří až šestá pozice.

Ve finále Švýcarského poháru na stadionu v Bernu se střetl se svým sousedem v tabulce ze St. Gallen. Potkaly se tak dva týmy, které měly před touto sezonou větší ambice. Tým Martina Frýdka odcházel ze zápasu spokojenější a může se před novou sezonou chystat na boj o evropské poháry. Všichni v klubu teď určitě doufají, že se jedná o odraz výš. Zažije Martin Frýdek další příjemnou kapitolu své kariéry?

Ve finále strávil na hřišti celý zápas a přispěl k tomu, že Luzern vlastně celé utkání tahal za delší konec. Ve 27. minutě otevřel skóre Ibrahima Ndiaye a brzy na něj navázal Jordy Wehrmann. Krátce před přestávkou snížil za St. Gallen Chukwubuike Adamu, ale v 70. minutě dal třetí gól a faktické razítko na úspěch Luzernu Pascal Schürpf. Poté, co se elegantně vyhnul ofsajdu, udělal tuto sezonu pro Luzern úspěšnější. 

ČÍST VÍCE

Související články:

  • Theo Gebre Selassie prožil smutné loučení
  • Konec Jugase ve Slavii? Na stole leží nabídka z Polska
  • Nové číslo magazínu – Češi a Slováci v ráji fotbalu
  • Reklama