Reklama
Loading...
Reklama

Ve fotbalových zprávách nyní nejen fanoušci v Česku sledují především přípravu na blížící se evropský šampionát, přičemž debakl české reprezentace na hřišti Itálie patrně přinesl jistou porci skepse. Na české ligové scéně jsme však také mohli zaznamenat zprávu o jedné trochu překvapivé změně v Baníku Ostrava. Jeho dres už v příští sezoně nebude oblékat Martin Fillo. Poté, co strávil tři a půl roku v Ostravě, míří za další výzvou do Zlína, kde se potká například s někdejším spoluhráčem z Baníku a Plzně Václavem Procházkou.

Do Ostravy přicházel na začátku roku 2018 poté, co se nedohodl na nové smlouvě v Teplicích. Společně s ním přišlo několik dalších zkušených hráčů s úkolem zachránit Baník v nejvyšší soutěži. To se celému mužstvu na poslední chvíli povedlo a jeho šéf Václav Brabec následně mluvil o velkých ambicích pro další sezonu. V Ostravě se uvažovalo i o evropských pohárech. To se dosud nepovedlo a Baník se o ně bude muset pokoušet už bez rodáka z Plané.

Na klubových stránkách mluví obě strany o klidném rozchodu. Sportovní ředitel Baníku Alois Grussmann děkovalval Fillovi za odvedenou práci a hráč poslal fanouškům vzkaz, že ostravský klub zůstané navždy v jeho srdci. V rozhovoru pro Moravskoslezský deník však také mluvil o smíšených pocitech a odchod se zde jevil jako neočekávaný. Tomu nahrává i nedávné dění.

Během jarní části prodloužil v Baníku o rok stávající smlouvu stejně jako další vůdce kabiny Jiří Fleišman. Pod novým trenérem Ondřejem Smetanou rozhodně neměl místo v základní sestavě “pod penzí”, ale scénář v podobě jeho odchodu se rozhodně nezdál jako reálný. Může se jednat o jistou předehru výraznějších změn v rámci ostravského týmu. Výsledky v této sezoně dokazují jejich nutnost. Baníkovskou kabinu opustil například i odchovanec Daniel Holzer. 

Zatímco na jaře prodloužil Martin Fillo o jeden rok smlouvu v Ostravě, tak na zlínské Letné ji podepsal hned na dvě sezony. Už samotná délka kontraktu ho tak musela pětatřicetiletému hráči činit atraktivním. Když přicházel před více než třemi lety do Baníku, ocitl se v týmu, jež balancoval nad druholigovou propastí a podílel se na odvrácení jednoho nepříjemného pádu. Úkol zadaný zlínským vedením bude umístit se výš než čtrnácté pozici jako v nedávno skončené sezoně. Projeví se i ve Zlíně Martin Fillo jako vítězný typ, za který se považuje? 

 

ČÍST VÍCE

Související články:

  • Lischka do Baníku? Návrat z Letné může zhatit zahraniční laso
  • Robert Hrubý se do Baníku nevrátí
  • Fotbaloví hračičkové – NOVÉ ČÍSLO MAGAZÍNU
  • Reklama