Reklama
Loading...
Reklama

V roce 2017 přestoupil Martin Chrien do portugalské Benficy Lisabon. Po vydařeném Euru byl o něj velký zájem. Plzeň si tak díky jeho prodeji přišla, podle Transfermarketu, přibližně na 26 milionů korun. Bohužel, angažmá se nevydařilo tak, jak by si představoval. Teď bude hrát v Maďarsku.

Chrien toho moc za Plzeň neodehrál, pouze třikrát naskočil v lize do utkání. Jinak chodil po hostováních. Byl zapůjčen v Brně nebo Českých Budějovicích. Hostoval také ve své rodné zemi, konkrétně v Ružomberoku.

Mladému talentu se skvěle povedlo EURO jednadvacítek v roce 2017. Ve třech utkáních vstřelil dva góly a patřil k nejvýraznějším hráčům slovenské reprezentace.

Po zásluze se tak na něj začali ptát zahraniční kluby. Ten největší zájem byl z Portugalska. Slavná Benfica se rozhodla přivést Chriena do Lisabonu. Došlo k domluvě a Plzni přistál za tento přestup v pokladně balík.

Za áčko portugalského velkoklubu naskočil pouze jednou do ligového zápasu a jednou v pohárovém utkání. Dohromady odehrál 23 minut. Více toho totiž odehrál za B-tým, za který nastoupil do 29 utkání a jednou se i gólově prosadil.

Martin Chrien si nikdy za áčko Benficy pořádně nezahrál / Zdroj fotografie: Benfica Lisabon

Zájem o slovenskou naději byl v lednu 2018, kdy ho na hostování chtěl chorvatský Osijek. Tento transfer však nedopadnul kvůli dohodě mezi kluby. Osijek chtěl i opci na prodloužení spolupráce, Lisabon ne.

O půl roku později Chrien odešel na hostování v Portugalsku. Rok hostoval v Santa Clara, nastoupil do 18 zápasu a připsal si jeden gól. Na prodloužení hostování ale nedošlo.

Před koncem tohoto roku ukončil s Benficou smlouvu a stal se tak volným hráčem. Mluvilo se o návratu do vlasti nebo třeba o Liberci, který měl podle médií velký zájem.

Chrien však nakonec své fanoušky trochu překvapil. Angažmá si totiž našel v Maďarsku, kde se bude snažit nakopnout svoji kariéru. Hájit bude barvy osmého týmu maďarské ligy Mezőkövesd Zsóry.

V tomto klubu působí i jeden další Slovák, bývalý hráč Senice Róbert Pillár. Zvolit Maďarsko v tak mladém věku je určitě nezvyklý krok. O jak dobré rozhodnutí šlo, ovšem můžeme mluvit až za nějaký čas.

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama